Najlepšie priemyselné akcie za september 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti, ktoré vyrábajú stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a vo výrobe, ako aj poskytujú súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov sa počas recesií často zmenšuje, aj keď každý priemyselný podsektor funguje často inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT), Honeywell International Inc. (HON) a 3M Co. (MMM). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL).

Priemyselné akcie, ktoré reprezentuje Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), výrazne zaostávali za širším trhom a poskytovali investorom celkový výnos 8,6% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 23,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Toto sú priemyselné akcie s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

United Rentals Inc. (URI:NYSE) : United Rentals je spoločnosť na prenájom vybavenia so sieťou pobočiek v USA a Kanade. Spoločnosť ponúka prenájmy podnikom v stavebnom priemysle, priemyselným a obchodným firmám, ako aj majiteľom domov a iným jednotlivcom. Spoločnosť United Rentals vykázala pokles čistého príjmu o 21,5%, pretože tržby poklesli o 15,3% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že pokles výnosov bol spôsobený predovšetkým všeobecným spomalením hospodárskej aktivity vyplývajúcim z pandémie COVID-19.

Masco Corp. (MAS:NYSE) : Masco vyrába výrobky pre domácnosť a stavebné výrobky vrátane batérií, kuchynských a kúpeľňových skriniek, architektonických náterov a náradia. Spoločnosť predáva svoje výrobky prostredníctvom veľkoobchodov, domácich centier, železiarstiev a ďalších veľkoobchodných a maloobchodných predajní. Spoločnosť Masco zaznamenala pokles čistého príjmu o 7,1% a pokles čistého predaja o 4,1% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že vplyv pandémie viedol k zníženiu čistého predaja jej inštalatérskych výrobkov.

Huntington Ingalls Industries Inc. (HII:NYSE) : Huntington Ingalls je spoločnosť zameraná na stavbu lodí. Navrhuje, stavia a udržiava jadrové a nejadrové lode pre americké námorníctvo a pobrežnú stráž. Spoločnosť tiež vyvíja nejadrové lode, útočné lode a poskytuje rôzne profesionálne služby vrátane podpory flotily, ropných a plynárenských služieb a ďalších.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Ide o priemyselné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Quanta Services Inc. (PWR:NYSE) : Quanta Services poskytuje špeciálne kontraktačné služby vrátane infraštruktúrnych riešení pre elektrickú energiu, ropu a plyn a komunikačný priemysel. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 162,8% aj napriek 11,7%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť poznamenala, že pandémia koronavírusu mala negatívny vplyv na niektoré časti jej podnikania. Čisté príjmy však pomohli zvýšiť nižšie náklady na služby a nižšie rezervy na dane z príjmu v porovnaní s predošlým štvrťrokom. Spoločnosť zvýšila usmernenie ziskov na rok 2020.

Equifax Inc. (EFX:NYSE) : Equifax poskytuje informačné riešenia, spracovanie transakcií, priamy marketing a služby riadenia vzťahov so zákazníkmi. Spoločnosť poskytuje služby v rôznych priemyselných odvetviach, ako sú financie, maloobchod, telekomunikácie, verejné služby, doprava, informačné technológie a ďalšie.

Rockwell Automation Inc. (ROK:NYSE) : Spoločnosť Rockwell Automation vyrába a montuje automatizáciu a ďalšie digitálne produkty pre architektonické, elektrotechnické, automobilové, polovodičové, potravinárske a nápojové výrobky, energetiku a biologické vedy.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

United Rentals Inc. (URI:NYSE) : United Rentals je spoločnosť na prenájom vybavenia so sieťou pobočiek v USA a Kanade. Spoločnosť ponúka prenájmy podnikom v stavebnom priemysle, priemyselným a obchodným firmám, ako aj majiteľom domov a iným jednotlivcom. Spoločnosť United Rentals vykázala pokles čistého príjmu o 21,5%, pretože tržby poklesli o 15,3% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že pokles výnosov bol spôsobený predovšetkým všeobecným spomalením hospodárskej aktivity vyplývajúcim z pandémie COVID-19.

Old Dominion Freight Line Inc. (ODFL:NASDAQ) : Old Dominion Freight Lines je cestným dopravcom, ktorý prepravuje zásielky rôznych druhov tovaru a komodít. Spoločnosť obsluhuje regionálne trhy v USA.

Fastenal Co. (FAST:NASDAQ) : Fastenal poskytuje priemyselné a stavebné dodávky prostredníctvom veľkoobchodných aj maloobchodných kanálov a slúži zákazníkom po celom svete. Spoločnosť nedávno oznámila viacročné globálne partnerstvo s National Hockey League (NHL). Podľa dohody bude Fastenal oficiálnym partnerom údržby, opráv a prevádzok (MRO) NHL počas celej sezóny 2023-2024.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár