Najlepšie rastové akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor Technológie

Po celé roky boli rastové akcie príjemcami nadpriemerných ziskov v porovnaní s priemerom. Hlavnými kritériami, ktoré hľadáme pri odhadoch na vyššiu pozíciu v akciách, sú zlepšovanie základov, skvelé vstupné body a história býčích obchodných aktivít s akciami.

Charakteristickým spôsobom, ktorým sa snažíme nájsť najlepšie akcie s odľahlými hodnotami, je hľadanie tichej neobvyklej obchodnej činnosti. Často to môže byť inštitucionálna činnosť – t.j. „big money“. Pozrime sa na to, ako vyzerá táto nezvyčajná obchodná činnosť. Päť akcií, ktoré považujeme za dlhodobých kandidátov, sú PayPal Holdings, Inc. (PYPL), Visa Inc. (V), NIKE, Inc. (NKE), SolarEdge Technologies, Inc. (SEDG) a Facebook, Inc. (FB).

Skutočná informácia o krátkodobom smere akcie spočíva v jej obchodnej činnosti. Pointa je, že spôsob, akým sa obchoduje s akciou vás môže často upozorniť na zásadný základný obraz viac, než len pohľad na samotné finančné prostriedky spoločnosti. Pri hľadaní najkvalitnejších akcií chceme mať šance na našej strane.

Na prvom mieste je PayPal Holdings, Inc. (PYPL:NASDAQ), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti digitálnych platieb. Keď chceme nájsť silného kandidáta na dlhodobý rast, je technická oblasť veľmi dôležitá. Prinášame niekoľko oblastí, v ktorých akcie PayPal pútajú pozornosť:

 • medziročná výkonnosť oproti trhu: + 7,2% v porovnaní so SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY)
 • medziročná výkonnosť v porovnaní oproti technológickému ETF: + 0,23% v porovnaní s Technology Select Sector SPDR (XLK)
 • signály „big money“

Akcie PayPal vykázali v posledných niekoľkých rokoch silný graf. Je zrejmé, že s touto akciou prichádza aj veľa zelenej farby. To je presne to, čo chcete vidieť, keď hľadáte veľkú spoločnosť.

päťročný graf PayPal, zdroj: GOOGLE

Pokiaľ ide o technickú oblasť, mali by ste sa pozrieť aj „pod kapotu“ a zistiť, či základný obraz podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, čísla PayPal boli silné:

 • miera rastu tržieb za posledné tri roky: + 17,87%
 • miera rastu počas troch rokov: + 21,87%

Ďalej je spoločnosť Visa Inc. (V:NYSE), ktorá je spoločnosťou zaoberajúcou sa platbami kreditnými kartami. Visa bola v priebehu rokov obrovským víťazom, pretože bola mimoriadne výnosná. Keď chceme nájsť silného kandidáta na dlhodobý rast, je technická oblasť veľmi dôležitá. Prinášame niekoľko oblastí, v ktorých akcie Visa pútajú pozornosť:

 • medziročná výkonnosť oproti trhu: + 6,89% oproti SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní s platobnými ETF: + 10,24% vs. ETFMG Prime Mobile Payments ETF (IPAY)
 • signály „big money“
päťročný graf Visa, zdroj: GOOGLE

Na vrchole skvelého dlhodobého technického obrazu by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, Visa má solídne základy:

 • miera rastu tržieb za posledné tri roky: + 15,16%
 • miera rastu počas troch rokov: + 30,36%

Ďalším menom, ktoré je potrebné vziať do úvahy, je NIKE, Inc. (NKE:NYSE), ktorá je poprednou spoločnosťou zaoberajúcou sa športovým oblečením. Keď sa rozhodujeme pre silného kandidáta na dlhodobý rast, chceme vidieť históriu nákupu. Niekoľko technických oblastí, ktoré sa týkajú akcií NIKE a sú rozhodne dôležité, sú:

 • medziročná výkonnosť oproti trhu: + 3,16% oproti SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní so spotrebiteľským ETF: + 3,82% v porovnaní s Consumer Discretionary Select Sector SPDR Fund (XLY)
päťročný graf NIKE, Inc., zdroj: GOOGLE

Pri technických oblastiach by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný graf podporuje dlhodobú investíciu. Miera rastu spoločnosti NIKE je pôsobivá. Stačí sa pozrieť na posledných pár rokov:

 • miera rastu tržieb za posledné tri roky: + 6,42%
 • miera rastu počas troch rokov: + 25,55%

Číslo štyri na zozname je SolarEdge Technologies, Inc. (SEDG:NASDAQ), ktorá je vedúcou spoločnosťou v oblasti solárnych polovodičov. Akcie boli v bývalom režime posledných pár rokov. Keď sa rozhodujeme pre silného kandidáta na dlhodobý rast, chceme vidieť históriu nákupov. Niekoľko technických oblastí, ktoré sa týkajú akcií SolarEdge a sú rozhodne dôležité, sú:

 • medziročná výkonnosť oproti trhu: + 127,12% oproti SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní so solárnymi ETF: + 111,5% v porovnaní so spoločnosťou Invesco Solar ETF (TAN)
 • signály „big money“
päťročný graf SolarEdge Technologies, Inc., zdroj: GOOGLE

Pri technických oblastiach by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, SolarEdge rastie pekne:

 • miera rastu tržieb za posledné tri roky: + 44,33%
 • miera rastu počas troch rokov: + 37,01%

Posledným kandidátom je Facebook, Inc. (FB:NASDAQ), ktorá je vedúcou spoločnosťou v oblasti sociálnych médií. Facebook rýchlo rastie a akcie sú pod tlakom. Keď sa rozhodujeme pre silného kandidáta na dlhodobý rast, chceme vidieť históriu nákupu. Niekoľko technických oblastí, ktoré sa týkajú akcií Facebook a sú rozhodne dôležité, sú:

 • medziročná výkonnosť v porovnaní s trhom: + 2,44% oproti SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní so sektorom komunikácií: + 2% v porovnaní s Communication Services Select Sector SPDR Fund (XLC)
 • posledné signály „big money“
päťročný graf Facebook, Inc., zdroj: GOOGLE

Pri technických oblastiach by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, Facebook sa za posledných pár rokov rozrástol:

 • miera rastu tržieb za posledné tri roky: + 37,02%
 • miera rastu počas troch rokov: + 26,07%

Záver 

PayPal, Visa, NIKE, SolarEdge a Facebook predstavujú potenciálnu príležitosť na kúpu pre dlhodobého investora. Vzhľadom na silný historický rast výnosov ako aj vzhľadom ku signálom „big money“, by tieto akcie mohli nájsť miesto v portfóliu zameranom na rast.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár