Najlepšie rastové akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Po celé roky boli rastové akcie príjemcami viacnásobných ziskov v porovnaní s priemermi. Hlavnými kritériami, ktoré hľadáme pri stávkach na vyššiu pozíciu v akciách, sú – zlepšovanie základov, skvelé vstupné body a história býčích obchodných aktivít s akciami.

Charakteristickým spôsobom, ktorým sa snažíme nájsť najlepšie akcie – je hľadanie „tichej“ neobvyklej obchodnej činnosti. Často to môže byť inštitucionálna činnosť t.j. „big money“. Päť akcií, ktoré považujeme za dlhodobých kandidátov, sú PayPal Holdings, Inc. (PYPL), SolarEdge Technologies, Inc. (SEDG), Facebook, Inc. (FB), Chipotle Mexican Grill, Inc. (CMG) a Domino’s Pizza, Inc. (DPZ).

Skutočná informácia o krátkodobej trajektórii akcie spočíva v jej obchodnej činnosti. Pointa je, že spôsob, akým obchoduje, vás môže často upozorniť na základný obraz viac, než len nazeranie na samotné finančné prostriedky spoločnosti. Pri hľadaní najkvalitnejších akcií chceme mať šance na našej strane.

Na prvom mieste je PayPal Holdings, Inc. (PYPL:NASDAQ), ktorá je vedúcou spoločnosťou v oblasti elektronických platieb. PayPal vlastní populárnu aplikáciu Venmo. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležitých pre úspech. Nasleduje niekoľko oblastí, v ktorých akcie PayPal každoročne upútali pozornosť (YTD):

 • medziročný nárast vs. trh: + 48,17% vs. SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY)
 • medziročná výkonnosť vs. technologické ETF: + 35,86% vs. Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)
 • nedávne „big money signals“

Akcie vykázali v posledných rokoch silný graf.

päťročný graf PayPal Holdings Inc., zdroj: GOOGLE

Pokiaľ ide o technickú oblasť, mali by ste sa pozrieť aj „pod kapotu“ a zistiť, či základný obraz podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, čísla PayPal boli silné:

 • miera rastu predaja za tri roky: + 17,86%
 • miera rastu ziskov počas troch rokov: + 21,87%

Ďalším v zozname je spoločnosť SolarEdge Technologies, Inc. (SEDG:NASDAQ), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti polovodičov. Akcie spoločnosti SolarEdge boli v priebehu rokov obrovským víťazom, pretože spoločnosť je celkom zisková. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležitých pre úspech, z ktorých niektoré sú pre SolarEdge:

 • medziročný nárast vs. trh: + 54,10% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť vs. technologické ETF: + 41,79% vs. XLK
 • historické „big money signals“

Nižšie je uvedený graf spoločnosti:

päťročný graf SolarEdge Technologies Inc, zdroj: GOOGLE

Na vrchole skvelého dlhodobého technického obrazu by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný graf podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, SolarEdge má solídne základy:

 • miera rastu predaja za tri roky: + 44,32%
 • miera rastu ziskov počas troch rokov: + 37%

Ďalším rastovým menom, ktoré treba vziať do úvahy, je Facebook, Inc. (FB:NASDAQ), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti sociálnych médií. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, chceme vidieť aj históriu nákupu veľkých akcií. Pomáha tiež slušný ťah. Niekoľko technických oblastí, ktoré platia pre Facebook, sú:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 14,54% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť vs. technologické ETF: + 2,23% vs. XLK

Nižšie je uvedený graf spoločnosti:

päťročný graf Facebook Inc., zdroj: GOOGLE

Na vrchole silného technického obrazu by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Miera rastu Facebooku je pôsobivá. Stačí sa pozrieť na posledných pár rokov:

 • miera rastu predaja za tri roky: + 37%
 • miera rastu ziskov počas troch rokov: + 26,07%

Číslo štyri na zozname je Chipotle Mexican Grill, Inc. (CMG:NYSE), ktorá je popredným mexickým reťazcom rýchleho občerstvenia. Akcie boli v poslednom čase v býčom režime. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech, z ktorých niektoré pre spoločnosť Chipotle sú:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 24,8% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť vs. diskrečné ETF: + 20,43% vs. Consumer Discretionary Select Sector SPDR Fund (XLY)
 • historické „big money signals“

Nižšie je uvedený graf spoločnosti:

päťročný graf Chipotle Mexican Grill Inc., zdroj: GOOGLE

Na vrchole technického obrazu by sa mal človek pozerať aj „pod kapotu“, aby zistil, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíme, Chipotle pekne rastie. Wall Street odmeňuje tieto akcie:

 • miera rastu predaja za tri roky: + 12,72%
 • miera rastu ziskov počas troch rokov: + 265%

Posledným rastovým kandidátom je spoločnosť Domino’s Pizza, Inc. (DPZ:NYSE), ktorá je vedúcou spoločnosťou v oblasti rýchleho občerstvenia. Domino’s rýchlo rastie a jej podiely sa blížia k 52-týždňovým maximám. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech. Medzi svetlé miesta pre Domino patria:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 36,53% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť vs. diskrečné ETF: + 32,16% vs. XLY
 • nedávne „big money signals“

Nižšie je zobrazený graf spoločnosti:

päťročný graf Domino’s Pizza Inc., zdroj: GOOGLE

Na vrchole technického obrazu by sa mal človek pozerať aj „pod kapotu“, aby zistil, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, Domino’s sa za posledných pár rokov rozrástlo:

 • miera rastu predaja za tri roky: + 13,76%
 • miera rastu ziskov počas troch rokov: + 31,26%

Záver

Akcie PayPal, SolarEdge, Facebook, Chipotle a Domino’s Pizza predstavujú pre dlhodobého investora potenciálnu príležitosť na kúpu. Vzhľadom na silný historický rast výnosov a ziskov spolu s viacerými signálmi „big money“ z neobvyklého obchodovania by si tieto akcie mohli nájsť miesto v portfóliu zameranom na rast.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár