Najlepšie rastové akcie na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Po celé roky boli rastové akcie príjemcami nadmerných ziskov v porovnaní s priemermi. Hlavnými kritériami, ktoré hľadáme pri stávkach na vyššiu pozíciu v akciách, sú zlepšovanie základov, skvelé vstupné body a história býčích obchodných aktivít s akciami.

Charakteristickým spôsobom, ktorým sa snažíme nájsť najlepšie akcie – odľahlé hodnoty, je hľadanie tichej neobvyklej obchodnej činnosti. Často to môže byť inštitucionálna činnosť t. j. „big money“. Po chvíli sa pozrieme na to, ako vyzerá táto nezvyčajná obchodná činnosť. Päť akcií, ktoré považujeme za dlhodobých kandidátov, sú Amazon.com, Inc. (AMZN), Veeva Systems Inc. (VEEV), Teradyne, Inc. (TER), Shopify Inc. (SHOP) a NVIDIA Corporation (NVDA) ).

Pokiaľ ide o technické signály, veríme, že skutočná informácia o krátkodobej trajektórii akcie spočíva v jej obchodnej činnosti. Pointa je, že spôsob, akým prebieha obchodovanie s akciami vás môže často upozorniť na zásadný základný obraz viac, než len pohľad na samotné finančné prostriedky spoločnosti. Pri hľadaní najkvalitnejších akcií chceme mať šance na našej strane.

Na prvom mieste je spoločnosť Amazon.com, Inc. (AMZN:NASDAQ), ktorá je popredným online predajcom. Akcie elektronického obchodu už roky smerujú vyššie. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech. Nasleduje niekoľko oblastí, v ktorých akcie Amazonu každoročne upútali našu pozornosť:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 38,85% oproti SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY)
 • medziročná výkonnosť v porovnaní s technologickým ETF: + 30,55% v porovnaní s Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)
 • nedávne signály „big money“

Spoločnosť za posledné roky vykázala silný graf. Je zrejmé, že s touto akciou je historicky veľa zelenej. To je presne to, čo chcete vidieť, keď hľadáte veľké meno pre rast.

ročný graf Amazon.com, Inc., zdroj: GOOGLE

Pokiaľ ide o technickú oblasť, mali by ste sa pozrieť aj „pod kapotu“ a zistiť, či základný obraz podporuje dlhodobú investíciu.

 • miera rastu predajov za tri roky: + 27,39%
 • miera rastu ziskov za tri roky: + 89%

Ďalšou spoločnosťou je Veeva Systems Inc. (VEEV), ktorá je poprednou zdravotníckou softvérovou spoločnosťou v oblasti cloudu. Spoločnosť je v priebehu rokov obrovským víťazom, pretože je celkom zisková. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech, pričom pri Veeva ich je niekoľko:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 42,21% oproti SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní so zdravotníckymi ETF: + 31,7% v porovnaní s Health Care Select Sector SPDR Fund (XLV)
 • historické signály „big money“

Nižšie je graf spoločnosti. Nákup Veeva Systems bol jednoznačne konzistentný už roky.

päťročný graf Veeva Systems Inc., zdroj: GOOGLE

Na vrchole skvelého dlhodobého technického obrazu by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, Veeva má solídne základy:

 • miera rastu predajov za tri roky: + 26,61%
 • miera rastu ziskov za tri roky: + 61,22%

Ďalším rastovým menom, ktoré treba vziať do úvahy, je Teradyne, Inc. (TER:NASDAQ), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti polovodičov. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, chceme vidieť históriu nákupu veľkých akcií. Pomáha tiež slušný ťah. Niekoľko technických oblastí, ktoré sa nám páčia pre akcie Teradyne, sú:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 3,9% oproti SPY
 • mesačná výkonnosť v porovnaní s polovodičovým ETF: + 3,66% v porovnaní s VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH)

Nižšie je graf spoločnosti Teradyne. Veľa nákupov sa udialo koncom roka 2019, ktoré podľahli predaju spolu s trhom.

päťročný graf Teradyne Inc. zdroj: GOOGLE

Na vrchole silného technického obrazu by sa tiež malo pozrieť „pod kapotu“, aby sa zistilo, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Miera rastu Teradyne je pôsobivá. Stačí sa pozrieť na posledných pár rokov:

 • miera rastu predajov za tri roky: + 9,81%
 • miera rastu ziskov za tri roky: + 49,49%

Číslo štyri na zozname je Shopify Inc. (SHOP), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti elektronického obchodu. Akcie boli v posledných niekoľkých rokoch v býčom režime. Keď sa rozhodneme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech, z ktorých niektoré sú pre spoločnosť Shopify:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 68,37% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť v porovnaní s technologickým ETF: + 60,07% vs. XLK
 • nedávne signály „big money“

Nižšie je graf spoločnosti Shopify.

päťročný graf Shopify Inc., zdroj: GOOGLE

Na vrchole technického obrazu by sa mal človek pozerať aj „pod kapotu“, aby zistil, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, Shopify rastie príjemne na úkor výnosov. Wall Street túto stratégiu odmeňuje:

 • miera rastu predajov za tri roky: + 59,8%
 • miera rastu ziskov za tri roky: -42,08%

Našim posledným rastovým kandidátom je NVIDIA Corporation (NVDA:NASDAQ), ktorá je poprednou spoločnosťou v oblasti polovodičov. NVIDIA rýchlo rastie a akcie sa blížia k najvyšším 52-týždňovým maximám. Keď sa rozhodujeme pre najsilnejšieho kandidáta na dlhodobý rast, považujeme veľa technických oblastí za dôležité pre úspech. Svetlé fakory pre NVIDIA zahŕňajú:

 • medziročná výkonnosť vs. trh: + 36,61% vs. SPY
 • medziročná výkonnosť oproti NASDAQ 100 ETF: + 24,74% oproti Invesco QQQ (QQQ)
 • Posledné veľké peňažné signály

Nižšie graf spoločnosti NVIDIA.

päťročný graf NVIDIA Corporation, zdroj: GOOGLE

Na vrchole technického obrazu by sa mal človek pozerať aj „pod kapotu“, aby zistil, či základný obrázok podporuje dlhodobú investíciu. Ako vidíte, NVIDIA sa v posledných rokoch rozrástla:

 • miera rastu predajov za tri roky: + 18,13%
 • miera rastu ziskov za tri roky: + 22,16%

Záver

Amazon, Veeva Systems, Teradyne, Shopify a NVIDIA predstavujú potenciálnu možnosť nákupu pre dlhodobého investora. Vzhľadom na silný historický rast predajov a ziskov, ako aj signály „big money“ z neobvyklého obchodovania, by tieto akcie mohli získať miesto v portfóliu zameranom na rast.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár