Najlepšie rastové akcie za jún 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Rastové investovanie je jednou z dvoch hlavných základných investičných stratégií, druhou je hodnotové investovanie . Investori, ktorí využívajú rastovú investičnú stratégiu, zvyčajne umiestnia väčšinu svojho portfólia do rastových akcií, čo sú akcie spoločností, od ktorých sa očakáva, že ich príjmy alebo predaje budú rásť podstatne rýchlejšie ako na zvyšku trhu. V tejto fáze spravidla neplatia dividendy, pretože všetky príjmy sa zvyčajne reinvestujú späť do podniku, aby sa v budúcnosti vytvorili ešte väčšie príjmy alebo zisky. Primárny spôsob, akým investori očakávajú, že budú mať zisky z rastu, je profitovanie z kapitálových ziskov. Medzi klasické príklady rastových akcií patrí Facebook Inc. (FB), Amazon.com Inc. (AMZN) a Netflix Inc. (NFLX).

päťročný graf Russell 1000, zdroj: GOOGLE

Rastové akcie, vyjadrené indexom Russell 1000, za posledný rok prekonali výkonnosť širšieho trhu. Index priniesol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 42,8%.

Najlepšie rastové akcie podľa rastu predaja

Ide o akcie s najvyšším medziročným rastom predaja za posledný kvartál. Rastúci predaj môže pomôcť investorom identifikovať spoločnosti, ktoré sú schopné zvýšiť zisky organickými alebo novými spôsobmi a nájsť rastúce spoločnosti, ktoré ešte nedosiahli ziskovosť. Okrem toho môže byť EPS významne ovplyvnený účtovnými faktormi, ktoré nemusia odrážať celkovú silu podniku. Rast predaja však môže byť potenciálne zavádzajúci, pokiaľ ide o silu podniku, pretože rast predaja v podnikoch, ktoré strácajú peniaze, môže byť škodlivý, ak spoločnosť nemá žiadny plán na dosiahnutie ziskovosti. Spoločnosti s kvartálnym rastom predaja nad 2 500% boli vylúčené ako mimoriadne hodnotné.

dvojročný graf Zoom Video Communications, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ): Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. 19. mája spoločnosť oznámila spustenie novej platformy Zoom Events, ktorá sa začne toto leto. Nová platforma poskytne organizátorom podujatí možnosť produkovať lístky v živom vysielaní s využitím programu Zoom.

Dividendový výnos: 0,91%

päťročný graf Ross Stores, zdroj: GOOGLE

Ross Stores Inc. (ROST:NASDAQ): Ross Stores prevádzkuje lacné maloobchodné predajne, ktoré predávajú odevy a bytové doplnky. Spoločnosť predáva značkové doplnky, odevy, obuv a súvisiace produkty.

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ): Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá predáva umenie, spotrebný materiál, domáce potreby, papierový tovar, odevy a podobné výrobky. Za 1. kvartál 2021 spoločnosť zaznamenala nárast čistého príjmu o 1048,1%, keď zisky medziročne vzrástli o 141,5%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár