Najlepšie rastové akcie za jún 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Tretia časť

Rastové investovanie je jednou z dvoch hlavných základných investičných stratégií, druhou je hodnotové investovanie . Investori, ktorí využívajú rastovú investičnú stratégiu, zvyčajne umiestnia väčšinu svojho portfólia do rastových akcií, čo sú akcie spoločností, od ktorých sa očakáva, že ich príjmy alebo predaje budú rásť podstatne rýchlejšie ako na zvyšku trhu. V tejto fáze spravidla neplatia dividendy, pretože všetky príjmy sa zvyčajne reinvestujú späť do podniku, aby sa v budúcnosti vytvorili ešte väčšie príjmy alebo zisky. Primárny spôsob, akým investori očakávajú, že budú mať zisky z rastu, je profitovanie z kapitálových ziskov. Medzi klasické príklady rastových akcií patrí Facebook Inc. (FB), Amazon.com Inc. (AMZN) a Netflix Inc. (NFLX).

päťročný graf Russell 1000, zdroj: GOOGLE

Rastové akcie, vyjadrené indexom Russell 1000, za posledný rok prekonali výkonnosť širšieho trhu. Index priniesol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 42,8%.

Najlepšie rastové akcie podľa EPS a ziskov

Toto sú akcie s najvyšším rastom v indexe Russell 1000 zoradené podľa modelu rastu, ktorý hodnotí spoločnosti na základe váženia 50/50 ich posledného kvartálneho medziročného percentuálneho rastu ziskov a ich posledného kvartálneho medziročného rastu EPS. Predaje aj príjmy sú rozhodujúcimi faktormi úspechu spoločnosti. Okrem toho hodnotenie spoločností iba podľa jednej metriky rastu robí hodnotenie náchylným na účtovné anomálie daného kvartálu (ako sú zmeny v daňových zákonoch alebo náklady na reštrukturalizáciu), ktoré môžu spôsobiť, že jeden alebo druhý údaj nebude pre podnik všeobecne reprezentatívny. Spoločnosti s kvartálnym EPS alebo rastom ziskov nad 2 500% boli vylúčené ako mimoriadne hodnotné.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je zoom.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-07-10-o-19.58.08-1024x370.png
dvojročný graf Zoom Video Communications, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ): Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. 19. mája spoločnosť oznámila spustenie novej platformy Zoom Events, ktorá sa začne toto leto. Nová platforma poskytne organizátorom podujatí možnosť produkovať lístky v živom vysielaní s využitím programu Zoom.

päťročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

Tesla Inc. (TSLA:NASDAQ): Spoločnosť Tesla sa zaoberá predovšetkým návrhom a výrobou elektrických vozidiel, vrátane luxusných a sériovo dodávaných sedanov a nákladných vozidiel. Vyrába tiež výrobky na výrobu a skladovanie slnečnej energie. V 1. kvartáli 2021 Tesla uviedla, že čistý príjem prudko stúpol, keď zisky vyskočili o 74%. Zisky boli podporené silným predajom vozidiel, pretože spoločnosť v priebehu kvartálu dodala takmer 185 000 vozidiel. 

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-07-10-o-19.51.19.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-07-10-o-19.49.29-1024x375.png
päťročný graf Cooper Companies, zdroj: GOOGLE

The Cooper Companies Inc. (COO:NYSE) : Cooper Companies je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi zložená z dvoch segmentov – CooperVision, ktorá vyrába výrobky pre nositeľov kontaktných šošoviek a CooperSurgical, ktorá predáva diverzifikované produkty a služby zamerané na zlepšenie zdravia, plodnosti a diagnostiky žien. Spoločnosť 3. mája oznámila, že jej jednotka CooperSurgical získala spoločnosť Medical Corporation za zhruba 60 miliónov dolárov. Spoločnosť Cooper Companies uviedla, že dohoda posilní ponuku lekárskych prístrojov OB / GYN. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár