Najlepšie realitné akcie za november 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, komerčné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov zahŕňa verejne obchodované investičné spoločnosti v oblasti nehnuteľností (REIT), ktoré sú portfóliom nehnuteľností, ktoré slúžia ako ukazovateľ trendu v sektore pre investorov. Medzi príklady týchto spoločností v oblasti nehnuteľností patria napr. Rexford Industrial Reality Inc. (REXR), REIT alebo spoločnosť Self Space Storage Extra Space Storage Inc. (EXR).

Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE) prekonal v novembri S&P 500 za posledných 12 mesiacov a vykázal výnosy 18,6% v porovnaní so 16% v prípade S&P. 

ročný graf REAL ESTATE SELECT SECTOR SPDR, zdroj: GOOGLE

Pozrime sa na tri najvýznamnejšie akcie v oblasti nehnuteľností, pokiaľ ide o najlepšiu hodnotu, najrýchlejší rast ziskov a najvyššiu dynamiku.

Reit akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam akcií REIT v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkupovania, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf VORNADO REALTY TRUST, zdroj: GOOGLE

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT zameraný na komerčné nehnuteľnosti na Manhattane. Spoločnosť Vornado investuje do maloobchodných aj administratívnych budov. V 3. štvrťroku 2019 spoločnosť Vornado vykázala 69%-ný nárast čistého príjmu pripadajúci na bežných akcionárov na akciu.

ročný graf HOST HOTELS & RESORTS INC., zdroj: GOOGLE

Host Hotels & Resorts Inc : Host Hotels & Resorts je so svojím portfóliom takmer 100 luxusných hotelov jedným z najvýznamnejších hotelových REIT v oblasti nehnuteľností. V poslednom štvrťroku hostiteľské hotely dosiahli pokrok vo významnom projekte prideľovania kapitálu, keď predali aktíva v hodnote 565 miliónov dolárov a odkúpili akcie za približne 200 miliónov dolárov.

ročný graf CBRE GROUP INC., zdroj: GOOGLE

CBRE Group Inc (CBRE:NYSE) : CBRE Group je komerčná realitná a investičná spoločnosť. Na rozdiel od niektorých iných realitných spoločností na tomto zozname, ktoré primárne investujú do nehnuteľností, CBRE investuje do nehnuteľností a do obstarávania nájomcov, ponúka zariadenia a správu projektov, leasingové služby a mnoho ďalšieho. V posledných mesiacoch spoločnosť CBRE kúpila okrem iného aj developera obytných nehnuteľností so sídlom v Londýne – Telford Homes.

Realitné akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Nižšie je zoznam REIT akcií v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf WELLTOWER, zdroj: GOOGLE

Welltower Inc (WELL:NYSE): Welltower je REIT, ktorý sa zameriava predovšetkým na zariadenia starostlivosti o seniorov, podporované bývanie a lekárske kancelárske priestory. Vlastní tiež nemocnice a iné typy zdravotníckych zariadení v USA a v zahraničí. Táto spoločnosť nedávno oznámila rozsiahly projekt rozšírenia svojho podnikania zahŕňajúci nákup desiatok nehnuteľností v hodnote 1,7 miliardy dolárov.

ročný graf PROLOGIS INT., zdroj: GOOGLE

Prologis Inc (PLD:NYSE) : Priemyselný REIT – Prologis investuje do skladovacích služieb a logistických zariadení prenajímaných zákazníkom po celom svete. Spoločnosť Prologis sa tiež rozširuje a nedávno oznámila fúziu, v ktorej získa spoločnosť Liberty Property Trust za približne 12,6 miliárd dolárov.

ročný graf CROWN CASTLE INT., zdroj: GOOGLE

Crown Castle International Corp (CCI:NYSE) : Crown Castle International je najväčšou REIT spoločnosťou poskytujúcou komunikačnú infraštruktúru v USA. Vlastní okolo 40 000 veží mobilných operátorov a viac ako 75 000 kilometrov kabeláže po celej krajine. Na základe silných výsledkov za tretí štvrťrok 2019 Crown Castle nedávno zvýšila svoju anualizovanú dividendu z kmeňových akcií o 7%.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Nižšie sme vybrali akcie reit spoločností v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf EQUINIX INC., zdroj: GOOGLE

Equinix Inc (EQIX:NASDAQ) : Equinix je REIT spoločnosť, ktorá investuje do dátových centier a iných nehnuteľností súvisiacich s internetom. Vo svojom portfóliu má zhruba 200 dátových centier pokrývajúcich približne dve desiatky krajín po celom svete. Jeho najnovšie dátové centrum sa plánuje otvoriť počas prvého štvrťroka v roku 2020 vo Varšave v Poľsku.

ročný graf KIMCO REALTY CORP., zdroj: GOOGLE

Kimco Realty Corp (KIM:NYSE) : Je REIT s približne 74 miliónmi štvorcových stôp prenajímateľných nehnuteľností vo svojom portfóliu, Kimco Realty investuje do nákupných centier v USA. V treťom štvrťroku v roku 2019 malo Kimco pomernú obsadenosť 96,4%, čo je historicky najvyššia miera medzi spoločnosťami.

ročný graf MID AMERICA APARTMENTS COMMUNITIES INC., zdroj: GOOGLE

Mid-America Apartment Communities Inc (MAA:NYSE) : Mid-America Apartment Communities so základňou v južnej časti USA je REIT, ktorý vlastní viac ako 300 bytových spoločenstiev v celkovom počte takmer 100 000 jednotlivých jednotiek. Spoločnosť vlastní aj menší počet administratívnych budov. Spoločnosť zaznamenala v portfóliu obchodov v treťom štvrťroku v roku 2019 čistý prevádzkový zisk 4,5%.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár