Najlepšie REIT akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Druhá časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE). Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola vážne zasiahnutých pandémiou a následným ekonomickým poklesom z dôvodu COVID-19, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa podnikových zamestnancov začalo pracovať z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 1,2%, čo je hlboko pod celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Tu sú 3 najdôležitejšie REIT akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce REIT akcie 

Toto sú REIT akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Howard Hughes, zdroj: GOOGLE

Howard Hughes Corp. (HHC:NYSE) : Howard Hughes Corp. je spoločnosť zameraná na vývoj nehnuteľností, ktorá spravuje nákupné centrá, developerské projekty so zmiešaným využitím a plánované komunity v USA.

ročný graf W.P. Carey, zdroj: GOOGLE

W.P. Carey Inc. (WPC:NYSE) : W.P. Carey Inc. je sieťový leasing REIT, ktorý ponúka riešenia financovania na mieru aj služby spätného lízingu. Spoločnosť vlastní portfólio diverzifikovaných nehnuteľností po celom svete a spravuje neobchodované REIT. Oznamovala tento mesiac investície v celkovej výške 102 miliónov dolárov do 27 nehnuteľností supermarketov v Španielsku a 85 miliónov dolárov do 1,2 milióna štvorcových stôp priemyselných nehnuteľností. Celkový objem investícií spoločnosti v čase týchto oznámení bol zhruba 700 miliónov dolárov.

ročný graf Brandywine Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Brandywine Realty Trust (BDN:NYSE) : Brandywine je REIT, ktorý vlastní, spravuje, prenajíma, nadobúda a rozvíja predovšetkým predmestské kancelárske nehnuteľnosti. Spoločnosť tiež vlastní a prevádzkuje spoločnosť poskytujúcu služby správy komerčných nehnuteľností. Za 3. štvrťrok 2020 Brandywine vykázal medziročný pokles čistých výnosov o 13,2%. Spoločnosť vykázala čistý príjem 274,4 milióna dolárov, k čomu jej dopomohol jednorazový zisk 271,9 milióna dolárov z dôvodu predaja nehnuteľností zo spoločného podniku Commerce Square.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár