Najlepšie REIT akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Tretia časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE). Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola vážne zasiahnutých pandémiou a následným ekonomickým poklesom z dôvodu COVID-19, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa podnikových zamestnancov začalo pracovať z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 1,2%, čo je hlboko pod celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Tu sú 3 najdôležitejšie REIT akcie s najvyššou dynamikou.

REIT akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf CoStar Group, zdroj: GOOGLE

CoStar Group Inc. (CSGP:NASDAQ) : CoStar poskytuje informácie, analýzy a online trhy pre komerčné nehnuteľnosti. Medzi produkty/služby spoločnosti patria výskumy a údaje v reálnom čase, trh nehnuteľností a mobilných a online nehnuteľností, komparatívne analýzy pre hotelový priemysel a podobné ponuky. Čo sa týka 3. štvrťroka 2020, CoStar vykázala 20,7%-ný nárast čistých ziskov a čistých výnosov o 58 miliónov dolárov. Toto obdobie bolo tiež tretím rovným štvrťrokom, v ktorom spoločnosť zaznamenala rekordnú úroveň prenosu na svojich platformách s 69 miliónmi jedinečných návštevníkov mesačne, čo medziročne predstavuje nárast o 33%.

ročný graf Equinix, zdroj: GOOGLE

Equinix Inc. (EQUIX:NASDAQ) : Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich umiestnenia, prepojenia a potrieb riadených IT služieb.

ročný graf Crown Castle Corp., zdroj: GOOGLE

Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) : Crown Castle International je spoločnosť REIT, ktorá vlastní, prevádzkuje a prenajíma nehnuteľnosti bezdrôtovej komunikácie a infraštruktúry. Spoločnosť spravuje portfólio nehnuteľností v USA a Austrálii. 16. novembra spoločnosť Crown Castle oznámila, že spoločnosť Dish Network Corp. (DISH) podpísala viacročnú zmluvu na prenájom priestorov až s 20 000 komunikačnými vežami.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár