Najlepšie REIT akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť 

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE). Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola vážne zasiahnutých pandémiou a následným ekonomickým poklesom z dôvodu COVID-19, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa podnikových zamestnancov začalo pracovať z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 1,2%, čo je hlboko pod celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Tu sú 3 najdôležitejšie REIT akcie s najlepšou hodnotou.

REIT akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

ročný graf Brookfield Property, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property REIT Inc. (BPYU:NASDAQ) : Brookfield Property je spoločnosť REIT, ktorá vlastní, rozvíja, stavia, spravuje a prenajíma rôzne komerčné nehnuteľnosti. Medzi portfólio nehnuteľností spoločnosti patria reštaurácie, obchodné centrá, zábavné zariadenia a parkovacie plochy. 6. novembra spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 0,3325 USD na akciu zo svojich akcií triedy A splatných 31. decembra.

ročný graf Brandywine Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Brandywine Realty Trust (BDN:NYSE) : Brandywine je REIT, ktorý vlastní, spravuje, prenajíma, nadobúda a rozvíja predovšetkým predmestské kancelárske nehnuteľnosti. Spoločnosť tiež vlastní a prevádzkuje spoločnosť poskytujúcu služby správy komerčných nehnuteľností. Za 3. štvrťrok 2020 Brandywine vykázal medziročný pokles čistých výnosov o 13,2%. Spoločnosť vykázala čistý príjem 274,4 milióna dolárov, k čomu jej dopomohol jednorazový zisk 271,9 milióna dolárov z dôvodu predaja nehnuteľností zo spoločného podniku Commerce Square.

ročný graf Equity Commonwealth, zdroj: GOOGLE

Equity Commonwealth (EQC:NYSE) : Equity Commonwealth je REIT, ktorý primárne investuje do kancelárskych budov na hlavných metropolitných trhoch v USA. Spoločnosť tiež prenajíma významné množstvo nehnuteľností vláde USA a klientom v lekárskom priemysle.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár