Najlepšie REIT akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Tretia časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bolo pandémiou a ekonomickým poklesom ťažko postihnutých, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa podnikových zamestnancov začalo pracovať z domu.

päťročný graf Real Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť -1,0%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 vo výške 21,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie REIT s najvyššou dynamikou.

Akcie REIT s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf CoStar Group, zdroj: GOOGLE

CoStar Group Inc. (CSGP:NASDAQ) : CoStar Group je poskytovateľ informácií o komerčných nehnuteľnostiach, analýz a online trhov. Ponúka prieskum komerčných nehnuteľností a údaje v reálnom čase, mobilné a online realitné trhy a ďalšie. Spoločnosť oznámila 17. decembra akvizíciu spoločnosti Houses.com za nezverejnenú cenu, čo znamenalo jej vstup na trhy s rezidenčnými nehnuteľnosťami. CoStar tiež uviedol, že 16. decembra Federálna obchodná komisia schválila nákup spoločnosti CoStar Group za 250 miliónov dolárov spoločnosti Homesnap, Inc., ktorá poskytuje realitným maklérom mobilnú platformu a ďalšie technológie.

päťročný graf Taubman Centers, zdroj: Investing.com

Taubman Centers Inc. (TCO:NYSE) : Spoločnosť Taubman Centers prostredníctvom svojho operačného partnerstva Taubman Realty Group LP vlastní, rozvíja a prevádzkuje regionálne nákupné centrá. Zaoberá sa správou nákupného centra, leasingom a rozširovaním. Dňa 9. novembra spoločnosť vykázala čistú stratu vo výške 36,6 milióna dolárov, pretože tržby klesli o 1,7% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistá strata bola viac ako dvojnásobná oproti čistej strate vykázanej v predchádzajúcom štvrťroku. Spoločnosť Taubman Centers uviedla, že jej finančné výsledky boli negatívne ovplyvnené obmedzeniami súvisiacimi s pandémiou vrátane zatvorenia obchodných domov, bankrotov nájomcov a neplatenia platieb.

päťročný graf Equinix, zdroj: GOOGLE

Equinix Inc. (EQUIX:NASDAQ) : Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich umiestnenia, prepojenia a potrieb spravovaných IT služieb.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár