Najlepšie REIT akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť 

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bolo pandémiou a ekonomickým poklesom ťažko postihnutých, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa podnikových zamestnancov začalo pracovať z domu.

päťročný graf Real Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť -1,0%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 vo výške 21,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie REIT s najlepšou hodnotou.

Akcie REIT s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Brookfield Property REIT, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property REIT Inc. (BPYU:NASDAQ) : Brookfield Property je spoločnosť REIT, ktorá vlastní, vyvíja, stavia, spravuje a prenajíma rôzne komerčné nehnuteľnosti. Medzi portfólio nehnuteľností spoločnosti patria reštaurácie, obchodné centrá, zábavné zariadenia a parkovacie plochy.

päťročný graf Brandywine Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Brandywine Realty Trust (BDN:NYSE) : Brandywine Realty Trust je samospráva spoločnosti REIT, ktorá vlastní, prenajíma, rozvíja a spravuje predovšetkým predmestské kancelárske priestory. Má tiež majetkovú účasť v spoločnosti pôsobiacej v oblasti správy nehnuteľností a prevádzkuje ju. Spoločnosť 21. októbra vykázala rast čistého zisku o 3 948,9% napriek 13,2%-nému poklesu výnosov v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Nižšie prevádzkové náklady a jednorazové zisky z predaja nehnuteľností v porovnaní s predošlým rokom a rovnakým štvrťrokom pomohli zvýšiť čistý príjem. Kvôli neistote vyvolanej pandémiou spoločnosť Brandywine uviedla, že nemá v pláne poskytnúť výhľad do roku 2021 počas svojho cyklu príjmov v treťom štvrťroku.

päťročný graf Equity Commonwealth, zdroj: GOOGLE

Equity Commonwealth (EQC:NYSE) : Equity Commonwealth je REIT, ktorá vlastní kancelárske budovy na hlavných metropolitných trhoch v USA. Spoločnosť sa osobitne zameriava na lekárskych nájomcov a nehnuteľnosti prenajaté vláde USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár