Najlepšie REIT akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Reality

Druhá časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z nájmov z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Okrem ďalších požiadaviek sú spoločnosti REIT povinné vyplácať najmenej 90% svojich zdaniteľných príjmov ako dividendy. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola pandémiou a ekonomickým poklesom COVID-19 ťažko postihnutých, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli veľkému počtu zamestnancov pracujúcich z domu. Avšak stimulačný balíček vlády USA vo výške 1,9 bilióna dolárov, ktorý nedávno schválil Kongres, by mohol podporiť rýchle ekonomické oživenie a spolu s ním aj oživenie komerčných nehnuteľností.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), výrazne zaostávali za širším trhom. Celkový výnos indexu XLRE za posledných 12 mesiacov je 33%, čo je výrazne pod úrovňou 57,7% Russell 1000.

Tu sú 3 najlepšie REIT akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce REIT akcie

Toto sú REIT akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 4,38%

trojročný graf Vici Properties, zdroj: GOOGLE

VICI Properties Inc. (VICI:NYSE) : VICI Properties je REIT, ktorý vlastní nehnuteľnosti pre hry, pohostinstvá a zábavu. Jeho portfólio zahŕňa niekoľko desiatok herných zariadení. Vlastní tiež štyri majstrovské golfové ihriská, 34 akrov nezastavanej pôdy susediacej s bulvárom Las Vegas Strip a investuje do Chelsea Piers v New Yorku. Začiatkom marca spoločnosť VICI Properties oznámila, že súhlasila s kúpou nehnuteľnosti Venetian Resort v Las Vegas od spoločnosti Las Vegas Sands Corp. (LVS:NYSE) za 4 miliardy dolárov. Spoločnosť Apollo Global Management, ktorá kúpila spoločnosť prevádzkujúcu stredisko za 2,3 miliardy dolárov, uzavrela 30-ročný leasing, ktorý spoločnosti VICI Properties ročne platí nájomné vo výške 250 miliónov dolárov.

Dividendový výnos: 3,24%

päťročný graf Ventas, zdroj: GOOGLE

Ventas Inc. (VTR:NYSE) : Ventas je spoločnosť REIT zameraná na bývanie pre seniorov, zdravotnícke nehnuteľnosti a ďalšie nehnuteľnosti, ktoré sa nachádzajú v USA, Kanade a Spojenom kráľovstve. Čistý príjem za 4. štvrťrok 2020 pripadajúci na bežných akcionárov bol 110,5 milióna dolárov, čo je zhruba desaťkrát viac ako pred rokom, a to napriek poklesu výnosov o 7,5%. Ziskovosti spoločnosti Ventas pomohlo niekoľko položiek vrátane ziskov z predaja nehnuteľností.

Dividendový výnos: 5,19%

päťročný graf SL Green Realty, zdroj: GOOGLE

SL Green Realty Corp. (SLG:NYSE) : SL Green Realty je REIT primárne zameraný na získavanie a správu komerčných nehnuteľností na Manhattane. Spoločnosť vykázala medziročný pokles výnosov o 23,8% v 4. štvrťroku 2020. Čistý príjem pripadajúci na bežných akcionárov bol však desaťkrát vyšší ako v minulom roku, podporený čistým ziskom z predaja nehnuteľností a úpravou reálnej hodnoty.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár