Najlepšie REIT akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Tretia časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z nájmov z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Okrem ďalších požiadaviek sú spoločnosti REIT povinné vyplácať najmenej 90% svojich zdaniteľných príjmov ako dividendy. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola pandémiou a ekonomickým poklesom COVID-19 ťažko postihnutých, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli veľkému počtu zamestnancov pracujúcich z domu. Avšak stimulačný balíček vlády USA vo výške 1,9 bilióna dolárov, ktorý nedávno schválil Kongres, by mohol podporiť rýchle ekonomické oživenie a spolu s ním aj oživenie komerčných nehnuteľností.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), výrazne zaostávali za širším trhom. Celkový výnos indexu XLRE za posledných 12 mesiacov je 33%, čo je výrazne pod úrovňou 57,7% Russell 1000.

Tu sú 3 najlepšie REIT akcie s najvyššou dynamikou.

REIT akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 8,67

päťročný graf Park Hotels & Resorts, zdroj: GOOGLE

Park Hotels & Resorts Inc. (PK:NYSE) : Park Hotels & Resorts je ubytovateľská REIT, ktorej portfólio zahŕňa 60 hotelov so špičkovou značkou, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v USA. Hilton Worldwide Holdings Inc. (HLT), jej materská spoločnosť, vyčlenila tento subjekt na nezávislú, verejne obchodovanú spoločnosť v januári 2017.

Dividendový výnos: 7,68%

päťročný graf Starwood Property Trust, zdroj: GOOGLE

Starwood Property Trust Inc. (STWD:NYSE) : Starwood Property Trust vytvára, získava, financuje a spravuje hypotekárne úvery kryté rôznymi typmi komerčných a rezidenčných nehnuteľností v USA a Európe. Realizuje aj pôžičky na infraštruktúru a má aj iné ďalšie investície do nehnuteľností.

trojročný graf Brookfield Property Reit, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property REIT Inc. (BPYU:NASDAQ) : Brookfield Property REIT je dcérskou spoločnosťou verejne obchodovateľnej spoločnosti Brookfield Property Partners L.P. (BPY). Vlastní základné portfólio maloobchodov materskej spoločnosti. Akcie, ktoré sú tvorené ako REIT, sú navrhnuté tak, aby poskytovali rovnakú ekonomickú návratnosť ako materská spoločnosť.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár