Najlepšie REIT akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť 

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z nájmov z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Okrem ďalších požiadaviek sú spoločnosti REIT povinné vyplácať najmenej 90% svojich zdaniteľných príjmov ako dividendy. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bola pandémiou a ekonomickým poklesom COVID-19 ťažko postihnutých, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli veľkému počtu zamestnancov pracujúcich z domu. Avšak stimulačný balíček vlády USA vo výške 1,9 bilióna dolárov, ktorý nedávno schválil Kongres, by mohol podporiť rýchle ekonomické oživenie a spolu s ním aj oživenie komerčných nehnuteľností.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), výrazne zaostávali za širším trhom. Celkový výnos indexu XLRE za posledných 12 mesiacov je 33%, čo je výrazne pod úrovňou 57,7% Russell 1000.

Tu sú 3 najlepšie REIT akcie s najlepšou hodnotou.

REIT akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 5,76%

päťročný graf Brandywine Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Brandywine Realty Trust (BDN:NYSE) : Brandywine Realty Trust je REIT, ktorá vlastní, prenajíma, rozvíja a spravuje predovšetkým kancelárske nehnuteľnosti. Väčšinou sa nachádzajú na trhoch Philadelphia, Austin a Washington D.C., Má tiež vlastnícky podiel a prevádzkuje spoločnosť poskytujúcu služby v oblasti správy nehnuteľností. Spoločnosť vykázala v štvrtom kvartáli 2020 medziročný pokles výnosov o 13,8%. Čistý príjem však vzrástol o 13,1%, čo bolo podporené čistým ziskom z predaja určitých nehnuteľností.

päťročný graf Equity Commonwealth, zdroj: GOOGLE

Equity Commonwealth (EQC:NYSE) : Equity Commonwealth je REIT, ktorý vlastní kancelárske budovy. Za posledných niekoľko rokov sa zbavil 164 nehnuteľností, zostali štyri. Začiatkom mesiaca spoločnosť oznámila, že finančný riaditeľ Adam Markman rezignoval, a na jeho miesto vymenoval Billa Griffithsa.

Dividendový výnos: 3,44%

päťročný graf Kimco Realty, zdroj: GOOGLE

Kimco Realty Corp. (KIM:NYSE) : Kimco je spoločnosť REIT, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupné centrá pod holým nebom v USA a Portoriku. Jeho nehnuteľnosti sú zvyčajne supermarkety, ktoré predávajú výrobky zo základných tovarov pre spotrebiteľa. Spoločnosť vykázala medziročný pokles výnosov o 9% v 4. štvrťroku 2020. Čistý príjem sa však zvýšil o 83,4%, čo bolo podporené výrazným čistým ziskom z obchodovateľných cenných papierov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár