Najlepšie REIT akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Služby

Druhá časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI.NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bolo vážne postihnutých pandémiou a ekonomickým poklesom kvôli COVID-19, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa zamestnancov spoločnosti pracuje z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT, reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -4,1%, čo je hlboko pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie REIT akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce REIT akcie

Toto sú REIT akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 6,11%

päťročný graf W.P. Carey, zdroj: GOOGLE

W.P. Carey Inc. (WPC:NYSE) : W.P. Carey je samoobslužný diverzifikovaný REIT, ktorý vlastní a spravuje komerčné nehnuteľnosti, predovšetkým dlhodobo prenajímané ďalším spoločnostiam. Poskytuje dlhodobé riešenia spätného lízingu a financovania na mieru. Spoločnosť tiež spravuje sériu neobchodovaných REIT. Začiatkom januára W.P. Carey ohlásila že v decembri uskutočnila štyri investície do priemyselného vlastníctva v celkovej hodnote zhruba 121 miliónov dolárov. To zvyšuje celkový objem investícií spoločnosti na rok 2020 na zhruba 826 miliónov dolárov. 

päťročný graf Howard Hughes, zdroj: GOOGLE

Howard Hughes Corp. (HHC:NYSE) : Howard Hughes vyvíja a spravuje hlavné plánované komunity, nákupné centrá a nehnuteľnosti so rôznorodým využitím. 

Dividendový výnos: 6,40%

päťročný graf Brandywine Realty Trust, zdroj. GOOGLE

Brandywine Realty Trust (BDN:NYSE) : Brandywine Realty Trust je samospráva a spoločnosť REIT, ktorá vlastní, prenajíma, rozvíja a spravuje predovšetkým predmestské kancelárske priestory. Má tiež majetkovú účasť v spoločnosti pôsobiacej v oblasti správy nehnuteľností a prevádzkuje ju.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár