Najlepšie REIT akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Služby

Tretia časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI.NYSE) a Prologis Inc. (PLD:NYSE).

Mnoho komerčných realitných spoločností, ktoré vlastnia kancelárske budovy a maloobchodné priestory, bolo vážne postihnutých pandémiou a ekonomickým poklesom kvôli COVID-19, a to jednak kvôli prepúšťaniu, jednak kvôli tomu, že veľa zamestnancov spoločnosti pracuje z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT, reprezentované Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom. Index XLRE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -4,1%, čo je hlboko pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie REIT akcie s najvyššou dynamikou.

REIT akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf CoStar Group, zdroj: GOOGLE

CoStar Group Inc. (CSGP:NASDAQ) : CoStar Group je poskytovateľ informácií o komerčných nehnuteľnostiach, analýz a online trhov. Ponúka prieskum komerčných nehnuteľností a údaje v reálnom čase, mobilné a online realitné trhy a ďalšie. V decembri CoStar oznámila, že jej sieť Apartments.com, ktorá zahŕňa 11 webových stránok z trhoviska, zaznamenala rekordnú 1 miliardu návštev potenciálnych nájomcov na webe v roku 2020. To predstavuje nárast o viac ako 160 miliónov návštev v porovnaní s rokom 2019.

Dividendový výnos: 1,72%

päťročný graf Equinix, zdroj: GOOGLE

Equinix Inc. (EQIX:NASDAQ) : Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich umiestnenia, vzájomného prepojenia a potrieb spravovaných IT služieb.

Dividendový výnos: 3%

päťročný graf CyrusOne, zdroj. GOOGLE

CyrusOne Inc. (CONE:NASDAQ) : CyrusOne vlastní, vyvíja a prevádzkuje nehnuteľnosti dátových centier. Spoločnosť sa zameriava na podnikových zákazníkov, je neutrálna voči operátorom a jej zariadenia chránia a zabezpečujú nepretržitú prevádzku kritickej IT infraštruktúry. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár