Najlepšie REIT-y na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Druhá časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ).

Mnoho komerčných realitných spoločností vlastniacich kancelárske budovy a maloobchodné priestory bolo pandémiou COVID-19 a hospodárskym poklesom veľmi postihnutých, pretože veľa zamestnancov spoločnosti pracuje z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT, reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom a poskytujú investorom celkový výnos -11,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie REIT s najrýchlejším rastom zárobkov.

Najrýchlejšie rastúce REIT

Toto sú REIT s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Kimco Realty Corp., zdroj: GOOGLE

Kimco Realty Corp. (KIM:NYSE) : Kimco je spoločnosť REIT, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupné centrá pod šírym nebom v USA a Portoriku. Jej nehnuteľnosti predstavujú zvyčajne supermarkety, kde sa predávajú základné výrobky pre spotrebiteľov. V 2. štvrťroku 2020 sa FFO spoločnosti Kimco počas štvrťroka prepadlo kvôli zatvoreniu maloobchodných predajní a slabej prevádzke obchodov. Prudký nárast čistého príjmu spoločnosti bol spôsobený masívnym jednorazovým ziskom z predaja a ďalších akcií.

dvojročný graf American Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Americold Realty Trust (COLD:NYSE) : Americold Realty Trust poskytuje skladovanie potravín s riadenou teplotou, ako aj súvisiace služby vrátane konsolidácie, logistiky a správy zásielok. Medzi zákazníkov spoločnosti patria výrobcovia potravín, distribútori, veľkoobchodníci, reštaurácie a maloobchodníci. V auguste spoločnosť získala chladiarenské sklady v Texase a na Floride v celkovej hodnote 3,2 milióna kubických stôp a za celkovú obstarávaciu cenu 107,5 milióna dolárov. Samotná akvizícia v Texase rozširuje skladovaciu kapacitu spoločnosti Americold v regióne o 30%.

päťročný graf Alexandria real Estate Equities Inc., zdroj: GOOGLE

Alexandria Real Estate Equities Inc. (ARE:NYSE) : Alexandria Real Estate Equities je spoločnosť REIT, ktorá vlastní a prevádzkuje kancelárske a laboratórne priestory. Spoločnosť prenajíma svoje nehnuteľnosti farmaceutickým, biotechnologickým, diagnostickým producentom a produktom osobnej starostlivosti, ako aj výskumným inštitúciám a súvisiacim vládnym agentúram.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár