Najlepšie REIT-y na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Tretia časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ).

Mnoho komerčných realitných spoločností vlastniacich kancelárske budovy a maloobchodné priestory bolo pandémiou COVID-19 a hospodárskym poklesom veľmi postihnutých, pretože veľa zamestnancov spoločnosti pracuje z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT, reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom a poskytujú investorom celkový výnos -11,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie REIT s najvyššou dynamikou.

REIT s najväčšou hybnosťou

Ide o REIT, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf CoStar Group, Inc., zdroj: GOOGLE

CoStar Group Inc. (CSGP:NASDAQ) : CoStar poskytuje informácie, analýzy a online trhoviská pre komerčné nehnuteľnosti. Medzi produkty spoločnosti patria výskum a údaje v reálnom čase, trh nehnuteľností a mobilných a online nehnuteľností, komparatívne analýzy pre hotelový priemysel a podobné ponuky. Za 2. štvrťrok spoločnosť zaznamenala medziročný rast výnosov o 16% pri čistom príjme 60 miliónov dolárov, ako aj rekordných 22 miliónov dolárov ročného čistého nového predaja za mesiac jún.

päťročný graf Equix Inc., zdroj: GOOGLE

Equinix Inc. (EQUIX:NASDAQ) : Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich umiestnenia, vzájomného prepojenia a potrieb spravovaných IT služieb. Spoločnosť Equinix v septembri oznámila, že na rozšírení svojich schopností bude spolupracovať s riadenou službou Worldwide IoT Network Grid (WING) spoločnosti Nokia.

päťročný graf SBA Communications Corp., zdroj: GOOGLE

SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ) : SBA Communications je spoločnosť REIT, ktorá vlastní a prevádzkuje bezdrôtovú komunikačnú infraštruktúru v USA. SBA prenajíma anténny priestor na svojich vežiach rôznym poskytovateľom bezdrôtových služieb. Poskytuje tiež služby v oblasti vývoja, výstavby a poradenstva.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár