Najlepšie REIT-y na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť

Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré umožňujú jednotlivým investorom nakupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré získavajú príjmy z rôznych nehnuteľností. Umožňujú investorom ľahko investovať do realitného sektoru, ktorý zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, rozvíjajú a spravujú rezidenčné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), ktoré sú mierou ziskov najmä pre toto odvetvie. Medzi veľké mená v tomto sektore patria American Tower Corp. (AMT:NYSE), Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) a SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ).

Mnoho komerčných realitných spoločností vlastniacich kancelárske budovy a maloobchodné priestory bolo pandémiou COVID-19 a hospodárskym poklesom veľmi postihnutých, pretože veľa zamestnancov spoločnosti pracuje z domu.

päťročný graf Real Estate Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spoločnosti REIT, reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dramaticky zaostávajú za širším trhom a poskytujú investorom celkový výnos -11,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie REIT s najlepšou hodnotou.

REIT s najlepšou hodnotou

Toto sú REIT s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

dvojročný graf Brookfield Property REIT, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property REIT Inc. (BPYU:NASDAQ) : Brookfield Property je spoločnosť REIT, ktorá vlastní, stavia, spravuje a prenajíma rôzne komerčné nehnuteľnosti. Medzi portfólio nehnuteľností spoločnosti patria reštaurácie, obchodné centrá, zábavné zariadenia a parkovacie plochy. Napriek prevratu na realitnom trhu v dôsledku COVID-19 spoločnosť vykázala za 2. štvrťrok 2020 FFO vo výške 1,2 miliardy dolárov, zhruba rovnako ako v predchádzajúcom roku. Brookfield tiež pridala kapitál v hodnote približne 23 miliárd dolárov, ktorý je k dispozícii na investovanie. Brookfield mala niektoré podniky, ktoré nevykazovali žiadny príjem, a uskutočnila niekoľko nehotovostných precenení prostredníctvom svojho čistého príjmu v dôsledku životného prostredia, čo v priebehu štvrťroka „pomohlo“ dosiahnuť stratu 656 miliónov dolárov.

päťročný graf Kimco Realty Corp., zdroj: GOOGLE

Kimco Realty Corp. (KIM:NYSE) : Kimco je spoločnosť REIT, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupné centrá pod šírym nebom v USA a Portoriku. Jej nehnuteľnosti predstavujú hlavne supermarkety, kde sa predávajú základné výrobky pre spotrebiteľov. V 2. štvrťroku 2020 sa FFO spoločnosti Kimco počas štvrťroka prepadlo kvôli zatvoreniu maloobchodných predajní a slabej prevádzke obchodov. Prudký nárast čistého príjmu spoločnosti bol spôsobený masívnym jednorazovým ziskom z predaja a ďalších akcií.

päťročný graf Equity Commonwealth, zdroj: GOOGLE

Equity Commonwealth (EQC:NYSE) : Equity Commonwealth je REIT, ktorá vlastní kancelárske budovy na hlavných metropolitných trhoch v USA. Spoločnosť sa osobitne zameriava na lzdravotníckych nájomcov a nehnuteľnosti prenajaté vláde USA. Spoločnosť 16. septembra oznámila, že vyplatí 20. októbra špeciálnu jednorazovú dividendu vo výške 3,50 dolárov na jednu kmeňovú akciu akcionárom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár