Najlepšie small-cap akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Ropa Technológie Zdravotníctvo

Akcie s malou kapitalizáciou sú kótované spoločnosti, ktorých kapitalizácia na trhu sa zvyčajne pohybuje od 300 miliónov do 2 miliárd dolárov. Keďže ceny akcií týchto spoločností môžu počas krátkeho obdobia mať veľké výkyvy, aj spoločnosti s trhovými stropmi až do 10 miliárd dolárov sa nachádzajú v tejto skupine. Niektoré z akcií klasifikovaných ako small-cap zahŕňajú maloobchodného predajcu Abercrombie & Fitch Co. (ANF), obchod s cloud computingom Fastly Inc. (FSLY) a globálna dopravná spoločnosť CAI International Inc. (CAI). Akcie small-cap, zastúpené indexom Russell 2000 Index (RUT), dosiahli za posledných 12 mesiacov slabší výkon na širšom trhu. Celkový výnos bol -3,7% v porovnaní s 9,9% v prípade S&P 500. Tieto údaje o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 28. máju.

Tu sú tri najlepšie akcie s malou kapitalizáciou s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Small-cap akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie s nízkou kapitalizáciou s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Unisys Corp. (UIS:NYSE): Unisys je spoločnosť poskytujúca poradenské služby v oblasti informačných technológií (IT). Spoločnosť poskytuje služby v oblasti analýzy údajov, mobility, sietí, bezpečnosti a outsourcingu pre celý rad klientov na celom svete.

XBiotech Inc. (XBIT:NASDAQ): XBiotech je bio-farmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a komercializuje monoklonálne protilátky na liečenie rôznych chorôb, vrátane rakoviny, cievnych ochorení, zápalových kožných ochorení a cukrovky.

Northern Oil & Gas Inc. (NOG:NYSEMGT): Northern Oil & Gas sa zaoberá akvizíciou, prieskumom, vývojom a ťažbou ropy a zemného plynu. Spoločnosť vykázala návrat k pozitívnym príjmom a čistému príjmu, ktorý bol vo veľkej miere spôsobený ziskom zúčtovania na trhu z nevyrovnaných komoditných derivátov za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Nižšie ceny ropy v dôsledku pandémie COVID-19 prinútili prevádzkovateľov spoločnosti Northern obmedziť výrobu. Napriek tomu spoločnosť tvrdí, že má silnú pozíciu v oblasti zaistenia ropy, ktorá by jej mala umožniť zarobiť (v upravenom EBITDA) v roku 2020 okolo 350 až 410 miliónov dolárov.

Najrýchlejšie rastúce small-cap akcie

Jedná sa o akcie s malou kapitalizáciou s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

TRI Pointe Group Inc. (TPH:NYSE): TRI Pointe Group je spoločnosť zaoberajúca sa výstavbou rodinných domov, ktorá navrhuje, stavia a predáva rodinné domy. Spoločnosť zaznamenala nárast čistého príjmu o 44,806% z rastu výnosov o 21% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. TRI Pointe stiahla svoj predtým vydaný výhľad pre fiškálny rok 2020 z dôvodu vplyvov prebiehajúcej pandémie.

Progyny Inc. (PGNY:NASDAQ): Progyny je spoločnosť zaoberajúca sa plodnosťou. Poskytuje pacientom výhodné riešenia, so vzdelávaním a vedením Patient Care Advocate. Poskytuje tiež prístup k sieti odborníkov na plodnosť.

Magellan Health Inc. (MGLN:NASDAQ) : Magellan Health koordinuje a riadi poskytovanie služieb behaviorálnej zdravotnej starostlivosti prostredníctvom siete zmluvných poskytovateľov liečby tretích strán. Spoločnosť začiatkom apríla oznámila vymenovanie Tima Lacyho za hlavného riaditeľa rastu (Chief Growth Officer).

Small-cap akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie s nízkou kapitalizáciou, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Novavax Inc. (NVAX:NASDAQ): Novavax je spoločnosť zaoberajúca sa biotechnológiou v klinickom štádiu, ktorá vytvára nové vakcíny pre celý rad infekčných chorôb. Spoločnosť využíva patentovanú technológiu podobnú vírusovým časticiam (VLP). Spoločnosť Novavax vykázala čistú stratu, keď v 1. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, poklesol výnos o 15%. Spoločnosť sa pokúša vyvinúť očkovaciu látku pre COVID-19.

Kodiak Sciences Inc. (KOD:NASDAQ): Kodiak Sciences je bio-farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja terapie chorôb s vysokou prevalenciou oka.

ChemoCentryx Inc. (CCXI:NASDAQ) : ChemoCentryx je bio-farmaceutická spoločnosť, ktorá skúma orálne podávané liečby malých molekúl pre zápalové ochorenia.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár