Najlepšie small-cap akcie na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Priemysel Reality Zdravotníctvo

Akcie s malou kapitalizáciou (small-cap) sú kótované spoločnosti, ktorých kapitalizácia na trhu sa zvyčajne pohybuje od 300 miliónov do 2 miliárd dolárov. Keďže ceny akcií týchto spoločností môžu počas krátkeho obdobia mať veľké výkyvy, spoločnosti s trhovými stropmi do 10 miliárd dolárov sa tiež nachádzajú aj v priestore “small cap”. Niektoré z akcií klasifikovaných ako „small cap“ zahŕňajú napr. bankovú firmu Axos Financial Inc. (AX), obchod s cloud computingom Fastly Inc. (FSLY) a kanadského výrobcu kanabisu Organigram Holdings Inc. (OGI). Akcie s malou kapitalizáciou, zastúpené indexom Russell 2000 (RUT), výrazne podhodnotili širší trh s celkovým výnosom -17,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 2,3% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie akcie s malou kapitalizáciou s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotené small-cap akcie

Jedná sa o akcie s nízkou kapitalizáciou s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

XBiotech Inc.(XBIT:NASDAQ): XBiotech je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a komercializuje monoklonálne protilátky na liečenie rôznych chorôb, vrátane rakoviny, cievnych ochorení, zápalových kožných ochorení a cukrovky.

Invesco Mortgage Capital Inc.(IVR:NYSE): Invesco Mortgage Capital je investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT), ktorá získava, financuje a riadi rezidenčné a hypotekárne záložné cenné papiere a hypotekárne úvery.

Harsco Corp.(HSC:NYSE): Harsco je spoločnosť v oblasti priemyselných služieb a inžinierstva. Spoločnosť poskytuje služby kontroly plynu, kontajnmentové výrobky, lešenárske služby, údržbu železníc a ďalšie. Spoločnosť začiatkom apríla oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Environmental Solutions (ESOL) od Stericycle Inc. (SRCL).

Najrýchlejšie rastúce smaill-cap akcie

Jedná sa o akcie s malou kapitalizáciou s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

TRI Pointe Group Inc.(TPH:NYSE) : TRI Pointe Group je spoločnosť zaoberajúca sa výstavbou rodinných domov, ktorá navrhuje, stavia a predáva rodinné domy. Spoločnosť vykázala za prvý štvrťrok fiškálneho roku 2020 v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka nárast tržieb z predaja nehnuteľností o 21%.

Virtus Investment Partners Inc.(VRTS:NASDAQ) : Virtus Investment Partners spravuje portfóliá a investície pre jednotlivcov a inštitucionálnych klientov so zameraním na verejné akcie, pevný príjem a trh s nehnuteľnosťami.

Enphase Energy Inc.(ENPH:NASDAQ) : Enphase Energy poskytuje solárne energetické komponenty a monitorovacie zariadenia pre distribútorov, veľkých inštalatérov, výrobcov originálnych zariadení, strategických partnerov a majiteľov domov.

Small-cap akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie s nízkou kapitalizáciou, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Kodiak Sciences Inc.(KOD:NASDAQ) : Kodiak Sciences je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja terapie chorôb s vysokou prevalenciou oka.

Axsome Therapeutics Inc.(AXSM:NASDAQ) : Axsome Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky na liečbu porúch centrálneho nervového systému a ďalších zdravotných problémov. Spoločnosť začiatkom marca oznámila menovanie Marka Jacobsona do funkcie výkonného riaditeľa (COO).

Karyopharm Therapeutics Inc.(KPTI:NASDAQ) : Karyopharm Therapeutics je farmaceutická spoločnosť zameraná na onkológiu. Spoločnosť sa zaoberá objavom, vývojom a komercializáciou rôznych liekov používaných pri liečbe rakoviny a iných chorôb. Spoločnosť Karyopharm Therapeutics začiatkom marca oznámila vymenovanie Johna Demaree do funkcie obchodného riaditeľa.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár