Najlepšie solárne akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika

Odvetvie solárnej energie rýchlo rástlo, aj keď fosílne palivá zostávajú dominantným zdrojom globálneho využívania energie. Spoločnosti solárneho priemyslu pochádzajú z viacerých sektorov vrátane verejných služieb, priemyslu a energetiky a zahŕňajú populárne akcie ako First Solar Inc. (FSLR) a SunPower Corp. (SPWR). Zatiaľ čo niektoré veľké energetické spoločnosti majú divízie solárnej a obnoviteľnej energie, tieto podniky zvyčajne nie sú zaradené do zoznamov tohto odvetvia, pretože ich primárne zameranie nie je solárne. V posledných 12 mesiacoch solárne akcie dramaticky prekonali S&P 500. Invesco Solar ETF (TAN) vykázal celkový výnos 36,3% v porovnaní s celkovým výnosom 16,6% pre S&P 500.

Všetky čísla v tomto článku sú k 5. júnu 2020.

Tu sú najlepšie solárne akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Solárne akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie solárneho sektora s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Canadian Solar Inc. (CSIQ): Canadian Solar Inc. je vývojár solárnych modulov, ktorý navrhuje, stavia a predáva moduly s obytnými, komerčnými a priemyselnými aplikáciami. Pokiaľ ide o prvý kvartál fiškálneho roka 2020, spoločnosť so sídlom v Kanade zaznamenala medziročný nárast čistých výnosov o 70% na 826 miliónov dolárov, zatiaľ čo celková dodávka modulov sa v rovnakom časovom období zvýšila o 41%.

JinkoSolar Holding Co. Ltd. (JKS): JinkoSolar je čínska holdingová spoločnosť, ktorá vyrába solárne články, moduly a ďalšie materiály súvisiace so slnečnou energiou.

SunPower Corp. (SPWR): SunPower navrhuje a stavia kremíkové fotovoltaické články a súvisiace solárne materiály. Spoločnosť v máji oznámila, že od čínskej vlády dostala regulačné povolenie na rozdelenie na dve samostatné spoločnosti: SunPower a Maxeon Solar Technologies.

Najrýchlejšie rastúce solárne akcie

Jedná sa o solárne akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Enphase Energy Inc. (ENPH): Enphase Energy vyrába materiály pre solárnu energiu so zameraním na zvýšenie spoľahlivosti a produktivity solárnych modulov. V prvom štvrťroku 2020 spoločnosť Enphase vykázala štvrťročné zvýšenie výnosov o 105% na 205,5 milióna dolárov.

Daqo New Energy Corp.(DQ): Čínska spoločnosť pre solárnu energiu Daqo New Energy vyrába polysilikón na distribúciu výrobcom solárnych technológií. Spoločnosť Daqo New Energy vykázala tržby za 1. štvrťrok 2020 vo výške 168,8 milióna dolárov, čo je medziročný nárast o 107,9%.

Solárne akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie solárneho sektora, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

SolarEdge Technologies Inc. (SEDG): SolarEdge Technologies vytvára a distribuuje zariadenia a technológie pre fotovoltaické polia. Izraelská spoločnosť vykonala IPO v roku 2015.

TerraForm Power Inc. (TERP): Spoločnosť TerraForm Power poskytuje služby zákazníkom v Marylande a poskytuje celý rad čistých energetických produktov vrátane solárnej energie, zemného plynu, veternej energie a vodnej energie. V prvom kvartáli fiškálneho roka 2020 spoločnosť TerraForm Power uzavrela konečnú dohodu so spoločnosťou Brookfield Renewable Partners LP (BEP), podľa ktorej spoločnosť Brookfield získa všetky nesplatené podiely spoločnosti TerraForm Power. Dohoda by mala byť dokončená v treťom kvartáli tohto roku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár