Najlepšie spotrebiteľské akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Spotrebiteľský sektor

Spoločnosti necyklickej spotreby predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako sú napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD), Nike Inc. (NKE) a TJX Companies Inc. (TJX). Spoločnosti spotrebného tovaru a služieb podľa vlastného uváženia spotrebiteľa majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože spotrebitelia s väčšou pravdepodobnosťou znížia alebo odložia svoje výdaje na nákupy, keď je ťažká doba. Naopak, spoločnosti v sektore spotrebiteľských “cyklických” tovarov sa zameriavajú na základné prvky, ako sú potraviny a nápoje.

Akcie necyklickej spotreby pre spotrebiteľov – reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF – prekonali za posledných 12 mesiacov širší trh. Zverejnili celkové výnosy 11,3% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 8,7%.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

MGM Resorts International (MGM:NYSE): MGM Resorts International je hlavným prevádzkovateľom kasín a hotelov v Las Vegas a čínskom hazardnom meste Macao. Celkovo spoločnosť vlastní 29 nehnuteľností, ktoré ponúkajú vybavenie ako stolné hry, hracie ay, konvencie, reštaurácie a golfové ihriská. Spoločnosť MGM v marci oznámila dočasné zatvorenie všetkých svojich hazardných miest v Las Vegas kvôli pandémii COVID-19.2 Spoločnosť však od tej doby začala znovu otvárať niektoré zo svojich podnikov.

Nordstrom Inc. (JWN:NYSE): Nordstrom je maloobchod s odevmi so zameraním na špičkové značky. Okrem ponuky online predaja prevádzkuje viac ako 380 obchodov v USA a Kanade. Ponorný maloobchodný predaj pochádzajúci z pandémie COVID-19 prinútil spoločnosť natrvalo uzavrieť niekoľko obchodov v USA.

Carnival Corp (CCL:NYSE): Carnival prevádzkuje najväčšiu flotilu výletných lodí na svete. Okrem 100 plavidiel spoločnosť vlastní aj cestovné objekty, ako sú hotely a dovolenkové destinácie po celom svete. Jedna z výletných lodí spoločnosti Carnival, Grand Princess, sa dostala v marci 2020 do správ, keďže bola „uzavretá“ spolu s cestujúcimi na palube kvôli pandémii.

Najrýchlejšie rastúce akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov

Jedná sa o akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

eBay Inc. (EBAY:NADSDAQ): eBay ponúka trhoviská pre online aukcie a inzeráty na celom svete. Slúži pre 190 trhov. Spoločnosť prekonala očakávania zisku na akciu (EPS) za prvý štvrťrok 2020 a vykázala EPS 0,77 dolárov v porovnaní s odhadom konsenzu 0,72 dolárov.

Aptiv PLC (APTV:NYSE): Spoločnosť Aptiv PLC so sídlom v Dubline v Írsku je dizajnérom a výrobcom komponentov vozidiel zameraných na bezpečnostné prvky a elektrické systémy. V marci 2020 spoločnosť hlasovala o pozastavení vyplácania dividend s cieľom pripraviť sa na možné narušenie podnikania v súvislosti s COVID-19.

Akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie podľa vlastného uváženia spotrebiteľov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Chipotle Mexican Grill Inc. (CMG:NYSE) : Chipotle Mexican Grill prevádzkuje viac ako 2 600 reštaurácií pod značkou Chipotle Mexican Grill. Online objednávky spoločnosti Chipotle prudko vzrástli v prvom kvartái v dôsledku pandémie COVID-19, ktorá však nedokázala vyrovnať slabosť predaja v kamenných predajniach.

Domino’s Pizza Inc. (DPZ:NYSE) : Domino’s Pizza je donáška pizze so sieťou viac ako 17 000 obchodov. V máji 2020 spoločnosť oznámila, že zaznamenala významný nárast svojich predajov v USA v dôsledku prudkého nárastu objednávok na odber, keďže milióny ľudí sa doma schovávali uprostred pandémie koronavírusu.

Home Depot Inc. (HD:NYSE): Home Depot je najväčší maloobchodný predajca pre domácich kutilov na svete a predáva širokú škálu výrobkov pre domácnosť vo viac ako 2 200 obchodoch v Severnej Amerike vrátane náradia, reziva, grilov, záhradných potrieb a zariadení.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár