Najlepšie spotrebiteľské akcie za január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských akcií tvoria spoločnosti ponúkajúce tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, a nakupujú sa, ak majú spotrebitelia dostatočný príjem. Automobily, tovar dlhodobej spotreby a odevy sú príkladmi spotrebiteľských produktov. Spoločnosti ponúkajúce tovar a služby súvisiace so zábavou a voľným časom sú tiež v tomto odvetví. Toto odvetvie je závislé od príjmov spotrebiteľov, a preto je citlivé na hospodársky cyklus. Naproti tomu sektor spotrebiteľských strižných výrobkov zahŕňa spoločnosti, ktoré ponúkajú základné položky, ako sú potraviny, nápoje a výrobky pre domácnosť a tieto podniky majú tendenciu byť necyklické.

Medzi dobre známe spotrebiteľské spoločnosti patria Nike Inc. (NKE), Ford Motor Co. (F) a Starbucks Corp. (SBUX). Odvetvie merané sektorom spotrebiteľského diskrečného výberu SPDR ETF (XLY) zaznamenalo v minulom roku slabú maržu. XLY zaznamenal 12-mesačnú zmenu ceny na konci roka o 25,1% oproti 28,2% v prípade S&P na základe čísel k 6. januáru 2020.

Jedná sa o 3 najlepšie spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou

Toto sú spotrebiteľské akcie v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v tomto sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Macy’s, zdroj GOOGLE

Macy’s Inc .: Macy’s je maloobchod, ktorý prevádzkuje obchodné domy ponúkajúce širokú škálu tovaru vrátane odevov, doplnkov, kozmetiky, bytového textilu a iného spotrebného tovaru. Spoločnosť Macy‘s znížila svoju predpoveď zisku na rok 2019 po tom, čo v treťom kvartáli 2019 zaznamenala pokles predaja ako v rovnakom období minulého roka.

ročný graf General Motors, zdroj: GOOGLE

General Motors Co .: General Motors je popredný výrobca automobilov a nákladných automobilov. V treťom kvartáli 2019 spoločnosť GM vykázala medziročný pokles čistých výnosov a rozriedený zisk z pridanej hodnoty, čiastočne kvôli dlhotrvajúcemu štrajku, ktorý sa skončil v októbri.

ročný graf GAP Inc, zdroj: GOOGLE

Gap Inc .: Gap je maloobchod s odevmi a príslušenstvom, ktorého značky zahŕňajú Gap, Old Navy, Banana Republic a Athleta. V treťom kvartáli 2019 vykázala spoločnosť Gap v porovnaní s predchádzajúcim rokom pokles porovnateľného predaja spoločností Gap, Old Navy a Banana Republic.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské akcie

Ďalší je zoznam spotrebiteľských akcií v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Chipotle Mexican Grill, zdroj: GOOGLE

Chipotle Mexican Grill Inc .: Chipotle vlastní a prevádzkuje rýchle a príležitostné čerstvé mexické reštaurácie. V ponuke sú položky ako burritos, tacos, burrito misy a šaláty. Chipotle rozdrvil odhady výnosov v treťom štvrťroku po vykázaní upraveného EPS o 3,82 dolárov, čo je o 19% viac ako bol odhad analytikov.

ročný graf Nordstrom, zdroj: GOOGLE

Nordstrom Inc .: Nordstrom je módna predajňa, ktorá poskytuje odevy, obuv a doplnky pre ženy, mužov a deti. Spoločnosť tiež ponúka zákazníkom sériu kreditných a debetných kariet so súkromnou značkou. V minulom štvrťroku spoločnosť Nordstrom zaznamenala pôsobivý zisk – 126 miliónov dolárov v treťom kvartáli 2019, oproti 67 miliónom dolárov v treťom štvrťroku predchádzajúceho roka.

ročný graf Hilton Worldwide Holdings Inc, zdroj: GOOGLE

Hilton Worldwide Holdings Inc (HLT:NYSE): Spoločnosť Hilton Worldwide Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá je známa tým, že prostredníctvom dcérskych spoločností prevádzkuje celosvetovú skupinu hotelov, nehnuteľností a nehnuteľností určených na časovo vymedzené užívanie a letovísk. Okrem veľkého medziročného zisku spoločnosť zaznamenala v treťom kvartáli 2019 aj medziročný nárast čistého zisku o 77%. Spoločnosť v priebehu štvrťroka schválila vybudovanie viac ako 25 000 nových prevádzok.

Spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Posledný zoznam spotrebiteľských akcií v S&P 500 prináša akcie, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Fortune Brands Home & Security Inc, zdroj: GOOGLE

Fortune Brands Home & Security Inc (FBHS:NYSE): Fortune Brands predáva rôzne domáce potreby vrátane inštalatérstva, príslušenstva, stolárstva, okien a ďalších. Spoločnosť sa tiež špecializuje na bezpečnostné produkty a nástroje na ukladanie dát. Za posledný štvrťrok spoločnosť Fortune Brands zaznamenala medziročný nárast tržieb o 1,46 miliardy dolárov.

ročný graf Tiffany & Co, zdroj: GOOGLE

Tiffany & Co (TIF:NYSE): Prostredníctvom rady dcérskych spoločností vyrába a predáva šperky po celom svete. Tiffany nedávno oznámila februárové stretnutie akcionárov s cieľom určiť, či sa spoločnosť posunie vpred s navrhovanou fúziou, v ktorej ju získala spoločnosť LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár