Najlepšie spotrebiteľské akcie za máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských akcií podľa vlastného uváženia tvoria spoločnosti, ktoré predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, a nakupujú sa, ak majú spotrebitelia dostatočné príjmy. Medzi tieto produkty patria automobily, tovar dlhodobej spotreby, oblečenie a zábava. Spoločnosti v rámci diskrečného práva spotrebiteľa sú závislé od príjmu spotrebiteľov, čo ich robí citlivými na obchodný cyklus. Zahŕňajú spoločnosti ako Home Depot Inc. (HD), Nike Inc. (NKE) a TJX Companies Inc. (TJX). Naproti tomu sektor spotrebiteľských výrobkov zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú základné necyklické výrobky, ako sú potraviny a nápoje. Akcie osobnej spotreby podľa vlastného uváženia pre spotrebiteľov, reprezentované výberom prostredníctvom Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -3,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -0,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie podľa uváženia spotrebiteľa s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd.(NCLH:NYSE): Spoločnosť Norwegian Cruise Line prevádzkuje flotilu osobných výletných lodí. Spoločnosť, ktorá ponúka zákazníkom rôzne trasy a tematické plavby, pozastavila všetky svoje cesty do 30. júna 2020 v reakcii na rozšírenie COVID-19.

MGM Resorts International (MGM:NYSE): MGM je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje kasína. Strediská spoločnosti ponúkajú herné, hotelové, konferenčné, stravovacie, zábavné, maloobchodné a ďalšie rekreačné vybavenie. MGM uzavrela všetky svoje americké nehnuteľnosti v polovici marca kvôli pandémii koronavírusu. Nehnuteľnosti spoločnosti sa znovu otvorili, ale návštevnosť zostáva na nízkej úrovni.

Kohl’s Corp.(KSS:NYSE): Kohl’s prevádzkuje reťazec obchodných domov, ktoré predávajú širokú škálu predmetov vrátane odevov, obuvy a doplnkov pre ženy, mužov a deti, ako aj domácich výrobkov, ako sú plachty a vankúše. Spoločnosť Kohl’s uzavrela svoje obchody v reakcii na COVID-19, stále však plní objednávky online a poskytuje servisné služby v obchodoch.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia

Jedná sa o akcie podľa vlastného uváženia pre spotrebiteľov s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Harley-Davidson Inc.(HOG:NYSE): Harley-Davidson sa zaoberá výrobou a predajom zákazkových, krížových a turistických motocyklov. Spoločnosť taktiež ponúka diely a služby, ako aj finančné a poisťovacie programy obchodníkom Harley-Davidson a ich maloobchodným zákazníkom. Spoločnosť nedávno oznámila, že výrazne zníži všetky nepodstatné výdavky, dočasne zníži platy a zavedie zmrazenie zamestnania v reakcii na hospodársky dopad pandémie koronavírusu. Väčšina svetových produkčných pracovníkov spoločnosti Harley-Davidson bola dočasne prepustená.

Hasbro Inc.(HAS:NYSE): Hasbro primárne navrhuje, vyrába a predáva hračky, hry, interaktívny softvér a hádanky. Medzi značky spoločnosti patria Monopoly, My Little Pony, Nerf, Play-Doh a Transformers.

Expedia Group Inc.(EXPE:NASDAQ): Expedia poskytuje online cestovné služby pre voľný čas a malých obchodných cestujúcich. Spoločnosť poskytuje celý rad cestovných nákupných a rezervačných služieb, vrátane prístupu k letovým poriadkom, cenám a dostupnosti v reálnom čase pre letecké spoločnosti, hotely a spoločnosti, ktoré poskytujú prenájom automobilov. Spoločnosť Expedia Group nedávno oznámila povýšenie Petra Kerna na pozíciu výkonného riaditeľa a Erica Harta na pozíciu výkonného finančného riaditeľa.

Spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie podľa uváženia spotrebiteľa, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ): Amazon.com, najväčšia spoločnosť v oblasti elektronického obchodu na svete, ponúka celý rad produktov a platformu pre prepojenie kupujúcich a predávajúcich. Spoločnosť tiež ponúka streamingové médiá, cloud computing a rôzne ďalšie služby. Amazon začiatkom tohto mesiaca oznámila, že po prijatí 100 000 nových zamestnancov od polovice marca plánuje prijať ďalších 75 000 ľudí. Cieľom zamestnávania nových ľudí  je uspokojiť zvýšený dopyt spotrebiteľov po tom, ako ľudia trávia čas doma, aby sa zabránilo šíreniu COVID-19.

Chipotle Mexican Grill Inc.(CMG:NYSE): Chipotle vlastní a prevádzkuje rýchle mexické reštaurácie. V ponuke sú položky ako burritos, tacos, burrito misy a šaláty.

Tiffany & Co.(TIF:NYSE): Tiffany & Co. je návrhár, výrobca a distribútor špičkových šperkov. Spoločnosť ponúka produkty určené pre mužov aj ženy a pre zákazníkov po celom svete.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár