Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia tieto svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklickom sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) výrazne prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 30,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské cyklické akcie

Toto sú spotrebiteľské cyklické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Tapestry, zdroj: GOOGLE

Tapestry Inc. (TPR:NYSE) : Tapestry je spoločnosť vyrábajúca odevy a doplnky. Spoločnosť navrhuje a vyrába kabelky, obuv, šperky, šály, cestovné doplnky a súvisiace produkty. Tapestry vo svojom poslednom štvrťroku vykázala viac ako 11-násobný nárast čistého príjmu, napriek klesajúcemu čistému predaju za prvý kvartál fiškálneho roka 2021, ktorý sa skončil 26. septembra. Jedným z dôvodov priaznivého vplyvu na čistý príjem boli daňové výhody spojené s koronavírusom – Coronavirus Aid, Relief and Economic Security („CARES“).

päťročný graf Etsy, zdroj. GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ) : Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručne vyrobené tovary, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a súvisiace produkty. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v USA.

päťročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford Motor Co. (F:NYSE) : Ford Motor je dizajnér a výrobca osobných a nákladných automobilov. Spoločnosť tiež poskytuje servis, financovanie, leasing a poistenie vozidiel. Spoločnosť Ford uviedla, že celkový predaj (vrátane nákladných vozidiel, SUV a automobilov) za mesiac november klesol medziročne o 20,9%. Ford uviedol, že poklesy boli zapríčinené predovšetkým tým, že spotrebiteliaboli najmä doma.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár