Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia tieto svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklickom sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) výrazne prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 30,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie s najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské cyklické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

Tesla Inc. (TSLA:NASDAQ) : Spoločnosť Tesla hlavne navrhuje, vyrába a predáva elektrické vozidlá a súčasti hnacieho ústrojenstva pre elektrické vozidlá. Spoločnosť Tesla predáva vozidlá priamo spotrebiteľom. V roku 2020 sa spoločnosť Tesla stala najväčšou automobilkou na svete podľa trhovej hodnoty. Tesla bola tento rok na jeseň vybraná ako súčasť indexu S&P 500. Začala sa obchodovať ako súčasť S&P 500 21. decembra.

dvojročný graf Peloton Interactive, zdroj: GOOGLE

Peloton Interactive Inc. (PTON:NASDAQ) : Peloton Interactive predáva rotopedy pre použitie v interiéri a ďalšie rekreačné zariadenia a výrobky. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v USA. V reakcii na zvyšujúci sa dopyt spoločnosť Peloton v decembri oznámila, že rozšíri kampus Plano v Texase o viac ako 100 000 metrov štvorcových. Expanzia spoločnosti umožní ďalší rozvoj podnikania a spoločnosť Peloton očakáva, že vytvorí približne 1 600 nových pracovných miest.

päťročný graf Etsy, zdroj. GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ) : Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručne vyrobené tovary, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a súvisiace produkty. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár