Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia tieto svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklickom sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) výrazne prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 30,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie s najlepšou hodnotou.

Spotrebiteľské cyklické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Ardagh Group, zdroj: GOOGLE

Ardagh Group SA (ARD:NYSE) : Ardagh Group je luxemburský výrobca kontajnerov a obalových výrobkov. Spoločnosť Ardagh vyrába sklenené a kovové obaly na nápoje, zeleninu, oleje, korenie, krmivo pre domáce zvieratá a rôzne ďalšie spotrebné výrobky pre globálnych zákazníkov.

päťročný graf Qurate Retail. zdroj: GOOGLE

Qurate Retail Inc. (QRTEA:NASDAQ) : Qurate Retail je poskytovateľ služieb elektronického obchodu. Spoločnosť spolupracuje s televíznymi sieťami a webovými stránkami elektronického obchodu, sociálnymi médiami, mobilnými aplikáciami a podobnými predajnými miestami, aby mohla poskytovať video a digitálne obchodné služby po celom svete. Qurate prevádzkuje značky vrátane QVC, HSN, zulily a Frontgate.

päťročný graf eBAY, zdroj: GOOGLE

eBay Inc. (EBAY:NASDAQ) : eBay je globálna spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá spája kupujúcich a predávajúcich z rôznych krajín po celom svete. Spoločnosť ponúka trhy pre online aukcie a inzeráty. 28. októbra eBay vykázala silný rast výnosov a čistých výnosov za 3. štvrťrok 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár