Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Spotrebiteľské cyklické akcie majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje voliteľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné položky ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské cyklické akcie reprezentované Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), výrazne predčili širší trh a poskytli investorom celkový výnos 92,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 79,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce cyklické spotrebiteľské akcie 

Toto sú cyklické spotrebiteľské akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ) : Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručné a vintage položky, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a s tým súvisiace produkty.

Dividendový výnos: 1,20%

päťročný graf Thor Industries, zdroj. GOOGLE

Thor Industries Inc. (THO:NYSE) : Thor Industries vyrába a predáva rekreačné vozidlá, ako sú obytné automobily, cestovné prívesy a prívesy na kempovanie. Spoločnosť predáva predovšetkým zákazníkom v USA a Kanade. V 2. kvartáli 2021, ktorý sa skončil 31. januára, zaznamenala spoločnosť Thor Industries čistý príjem medziročne vyšší takmer päťnásobne, keďže čistý predaj medziročne vzrástol o 36,2%. Spoločnosť tiež oznámila silné zvýšenie počtu nevybavených objednávok za dané obdobie.

Dividendový výnos: 0,57%

päťročný graf Pool Corp., zdroj: GOOGLE

Pool Corp. (POOL:NASDAQ) : Pool Corp. je distribútorom bazénov a podobných produktov. Spoločnosť poskytuje zákazníkom globálne stavebné materiály, náhradné diely, oplotenia a výrobky na starostlivosť o bazén. Začiatkom marca spoločnosť oznámila, že Mark W. Joslin, hlavný viceprezident, finančný riaditeľ a pokladník, odíde do dôchodku v roku 2021. Na jeho miesto nastúpi Melanie Housey Hart, súčasná viceprezidentka, podniková kontrolórka a hlavná účtovníčka. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár