Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Spotrebiteľské cyklické akcie majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje voliteľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné položky ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské cyklické akcie reprezentované Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), výrazne predčili širší trh a poskytli investorom celkový výnos 92,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 79,4% za posledných 12 mesiacov. Tieto údaje o výkone sú k 22. marcu 2021.

Tu sú 3 najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou.

Cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Qurate Retail, zdroj: GOOGLE

Qurate Retail Inc. (QRTEA:NASDAQ) : Qurate Retail je poskytovateľ služieb elektronického obchodu. Spoločnosť spolupracuje s televíznymi sieťami a webovými stránkami elektronického obchodu, sociálnymi médiami, mobilnými aplikáciami a podobnými platformami, aby mohla poskytovať video a digitálne obchodné služby po celom svete. Qurate prevádzkuje značky vrátane QVC, HSN, zulily a Frontgate.

Dividendový výnos: 1,19%

päťročný graf eBay, zdroj: GOOGLE

eBay Inc. (EBAY:NASDAQ) :  eBay je globálna spoločnosť zameraná na online obchod, ktorá spája kupujúcich a predávajúcich prostredníctvom trhovísk a klasifikovaných reklám na 190 trhoch po celom svete. 2. marca poskytla eBay aktualizáciu navrhovanej kombinácie eBay Classifieds Group, služby online inzerátov spoločnosti, s európskou spoločnosťou Adevinta. Britský Competition and Markets Authority vyjadril v súvislosti s navrhovanou dohodou obavy z narušenia hospodárskej súťaže a spoločnosti eBay a Adevinta na to reagovali tak, že ponúkli odpredaj prevádzok primárnej klasifikácie každej spoločnosti vo Veľkej Británii. Spoločnosť očakáva, že transakcia bude uzavretá v 2. kvartáli 2021. 

päťročný graf Lennar, zdroj: GOOGLE

Lennar Corp. (LEN:NYSE) : Lennar Corp. stavia rodinné domy a ponúka realitné služby ako financovanie hypotékou, poistenie vlastníckeho práva a obytné pozemky. Spoločnosť nedávno oznámila spustenie spoločnosti Upward America Venture, ktorá na vysokorastúcich trhoch v USA získa na prenájom rodinné domy. Tento podnik je podporený investíciou do akcií v hodnote 1,25 miliárd dolárov vedenou spoločnosťou Centerbridge Partners a očakáva získanie viac ako 4 miliárd dolárov v nehnuteľnom majetku od Lennar a prípadne iných spoločností.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár