Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Spoločnosti v spotrebiteľskom sektore podľa vlastného uváženia spotrebiteľa (cyklické) predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi niektoré významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore spotrebného tovaru sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie podľa výberu spotrebiteľa reprezentované Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), výrazne prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 31,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 18,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie s najlepšou hodnotou.

Spotrebiteľské cyklické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Quarate Retail, zdroj: GOOGLE

Qurate Retail Inc. (QRTEA:NASDAQ) : Qurate Retail je poskytovateľ služieb online obchodu. Spoločnosť spolupracuje s televíznymi sieťami a webovými stránkami elektronického obchodu, sociálnymi médiami, mobilnými aplikáciami a podobnými predajnými miestami, aby mohla poskytovať video a digitálne obchodné služby po celom svete. Qurate prevádzkuje značky vrátane QVC, HSN, zulily a Frontgate.

Dividendový výnos: 1,26%

päťročný graf eBay, zdroj: GOOGLE

eBay Inc. (EBAY:NASDAQ) : eBay je globálna spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá spája kupujúcich a predávajúcich z rôznych krajín po celom svete. Spoločnosť ponúka trhy pre online aukcie a inzeráty. V januári eBay oznámila, že začne rozširovať správu platieb pre predajcov vo Veľkej Číne v apríli 2021. Spoločnosť tiež oznámila plány na rozšírenie riadenia platieb do Francúzska, Talianska a Španielska v prvom štvrťroku tohto roka.

Dividendový výnos: 1,18%

päťročný graf Lennar, zdroj: GOOGLE

Lennar Corp. (LEN:NYSE) : Lennar stavia a predáva rodinné domy. Ďalej poskytuje hypotekárne financovanie, poistenie vlastníckeho práva, správu investícií a kupuje a predáva rezidenčné pozemky. Lennar, s odvolaním sa na priaznivé podmienky pre nákupy domov počas pandémie COVID-19, zaznamenala medziročný dramatický rast čistých výnosov. Celkové príjmy poklesli v rovnakom období o 2,1%, najmä z dôvodu poklesu dodávok a straty výroby v dôsledku pandémie. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár