Najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spoločnosti v spotrebiteľskom sektore podľa vlastného uváženia spotrebiteľa (cyklické) predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi niektoré významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore spotrebného tovaru sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie podľa výberu spotrebiteľa reprezentované Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), výrazne prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 31,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 18,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské cyklické akcie s najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské cyklické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

Tesla Inc. (TSLA:NASDAQ) : Tesla hlavne navrhuje, vyrába a predáva elektrické vozidlá a súčasti hnacieho ústrojenstva pre elektrické vozidlá. Spoločnosť Tesla predáva vozidlá priamo spotrebiteľom. V roku 2020 sa spoločnosť Tesla stala najväčšou automobilkou na svete podľa trhovej hodnoty. Spoločnosť Tesla začiatkom januára informovala, že vyrobila 179 757 vozidiel a dodala 180 570 vozidiel v štvrtom kvartáli 2020. Za celý rok vyrobila takmer 510 000 kusov.

dvojročný graf Peloton Interactive, zdroj: GOOGLE

Peloton Interactive Inc. (PTON:NASDAQ) : Peloton Interactive predáva rotopedy pre použitie v interiéri a poskytuje ďalšie rekreačné služby a výrobky. Spoločnosť sa stará o zákazníkov v USA. V decembri spoločnosť Peloton oznámila, že získa spoločnosť Precor, jedného z najväčších svetových komerčných poskytovateľov fitnes vybavenia, za zhruba 420 miliónov dolárov. Precor bude pôsobiť ako obchodná jednotka v Pelotone. 

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ) : Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručne vyrábané a vintage tovary, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a súvisiace produkty. Spoločnosť je určená primárne zákazníkom v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár