Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Sektor spotrebiteľských necyklických spoločností tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky a tovary patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Necyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 9,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské necyklické akcie

Toto sú spotrebiteľské necyklické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Coty, zdroj: GOOGLE

Coty Inc. (COTY:NYSE) : Coty je výrobcom a distribútorom kozmetických výrobkov. Medzi produkty spoločnosti patrí farebná kozmetika, hygienické výrobky, vône, výrobky na opaľovanie a ošetrenie pleti. Výrobky Coty sa predávajú v obchodných domoch, maloobchodoch a bezcolných obchodoch po celom svete. Spoločnosť Coty v novembri predala väčšinový podiel vo svojom obchode Professional and Retail Hair za zhruba 2,5 miliardy dolárov spoločnosti KKR & Co. Inc. (KKR).

ročný graf Grocery Outlet Holding, zdroj: GOOGLE

Grocery Outlet Holding Corp. (GO:NASDAQ) : Grocery Outlet Holding Corp. vlastní a prevádzkuje obchody s potravinami po celých Spojených štátoch. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť uviedla, že tržby vzrástli o 9,1% a čistý predaj medziročne vzrástol o 17,1%. To podporilo medziročný nárast čistého príjmu o 225,2%. Grocery Outlet otvorila v priebehu štvrťroka 10 nových obchodov.

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

The Kroger Co. (KR:NYSE) : Kroger Co. vlastní a prevádzkuje sieť supermarketov a samoobslužných obchodov po celých Spojených štátoch a tiež vyrába niektoré potraviny dostupné v jej obchodoch. Spoločnosť Kroger začiatkom decembra informovala, že jej čistý príjem za tretí kvartál 2020 prudko stúpol, keďže tržby medziročne vzrástli o 6,3% a digitálne (online) tržby sa viac ako zdvojnásobili. Kroger takisto zvýšila svoj výhľad na rok 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár