Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Sektor spotrebiteľských necyklických spoločností tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky a tovary patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Necyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 9,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské necyklické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) : Spoločnosť Boston Beer Co. vyrába remeselne varené pivá a jablčné vína, ako prostredníctvom svojich vlastných pivovarov, tak aj prostredníctvom zmlúv s externými pivovarmi. Medzi najobľúbenejšie značky spoločnosti patria Samuel Adams, Oregon Beer and Brewing a HardCore.

päťročný graf Chegg, zdroj: GOOGLE

Chegg Inc. (CHGG:NYSE) : Chegg ponúka online vzdelávacie služby vrátane pomoci s domácimi úlohami a výberu kurzov. Predáva tiež výrobky vrátane učebníc na vypožičanie a manuálov.

ročný graf Beyond Meat, zdroj: GOOGLE

Beyond Meat Inc. (BYND:NASDAQ) : Beyond Meat vyvíja rastlinné bielkovinové potravinové výrobky vrátane hamburgerov, klobásy a drobkov. V novembri spoločnosť predstavila najnovšie ponuky svojich vlajkových lodí Beyond Burger, ktoré obsahujú vylepšenú výživu a viac možností. Očakáva sa, že na trhu budú začiatkom roka 2021.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár