Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Sektor spotrebiteľských necyklických spoločností tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky a tovary patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Necyklické spotrebiteľské akcie reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 9,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najlepšou hodnotou.

Spotrebiteľské necyklické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

ročný graf Albertsons Companies, zdroj: GOOGLE

Albertsons Companies Inc. (ACI:NYSE) : Albertsons Companies prevádzkuje obchody s potravinami a liekmi po celej USA.

päťročný graf Campbells Soup, zdroj: GOOGLE

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE) : Campbell Soup vyrába a predáva potravinové a nápojové výrobky vrátane cestovinových omáčok Prego, mexických omáčok Pace, zemiakových lupienkov značky Kettle, džúsov V8 a ďalších. V 1. štvrťroku 2021, ktorý sa skončil 1. novembra, Campbell vykázala medziročný nárast čistého predaja o 7,2% a medziročný nárast čistého zisku o 86,1%. Veľkú časť tohto výkonu možno pripísať výraznému predaju polievok, vývarov a cestovinových omáčok spoločnosti.

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

The Kroger Co. (KR:NYSE) : Kroger Co. vlastní a prevádzkuje sieť supermarketov a samoobslužných obchodov po celých Spojených štátoch a tiež vyrába niektoré potraviny dostupné v jej obchodoch. Spoločnosť Kroger začiatkom decembra informovala, že jej čistý príjem za tretí kvartál 2020 prudko stúpol, keďže tržby medziročne vzrástli o 6,3% a digitálne (online) tržby sa viac ako zdvojnásobili. Kroger takisto zvýšila svoj výhľad na rok 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár