Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spotrebiteľský necyklický sektor tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské necyklické akcie patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské necyklické akcie reprezetované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), za posledný rok podali horší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 41,6%, čo je hlboko pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 83,1%. 

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské necyklické akcie 

Toto sú spotrebiteľské necyklické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 3,27%

päťročný graf Flowers Foods, zdroj: GOOGLE

Flowers Foods Inc. (FLO:NYSE) : Flowers Foods vyrába čerstvé balené a mrazené pekárske výrobky vrátane pečiva, šišiek a pekárskych občerstvení. Medzi jej značky patrí napríklad Nature’s Own, Canyon Bakehouse a Tastykake.

päťročný graf Chegg, zdroj: GOOGLE

Chegg Inc. (CHGG:NYSE) :  Chegg ponúka online vzdelávacie služby vrátane pomoci s domácimi úlohami a výbery kurzov. Predáva tiež výrobky, ako sú učebnice a príručky. Spoločnosť začiatkom februára oznámila finančné výsledky za svoj fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Chegg vykázal ročnú čistú stratu 6,2 milióna dolárov v porovnaní s čistou stratou 9,6 milióna dolárov vo fiškálnom roku 2019. Čistý zisk za rok vzrástol o 56,8% . Spoločnosť uviedla, že pandémia COVID-19 urýchlila prechod k online učeniu, ktorý už prebiehal.

päťročný graf Boston Beer, zdroj. GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) :  Boston Beer je pivovar, ktorý sa zaoberá výrobou a predajom remeselne varených pív a výrobkov z muštu vo vlastných pivovaroch a rôznych ďalších zmluvných pivovaroch. Spoločnosť 17. februára 2021 oznámila svoje finančné výsledky za rok 2020, ktorý sa skončil 26. decembra 2020. Ročný čistý príjem stúpol o 74,4%, keďže čistý zisk za rok vzrástol o 38,9%. Spoločnosť Boston Beer poznamenala, že jej podnikanie bolo ovplyvnené pandémiou COVID-19, najmä zníženým dopytom po sudoch z miestnych prevádzok, ako aj vyššími nákladmi na pracovnú silu a bezpečnosť v jej pivovaroch. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár