Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spotrebiteľský necyklický sektor tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské necyklické akcie patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské necyklické akcie reprezetované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), za posledný rok podali horší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 41,6%, čo je hlboko pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 83,1%. 

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské necyklické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je boston-beer-1024x345.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-22-o-14.23.18-1024x338.png
päťročný graf Boston Beer, zdroj. GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) :  Boston Beer je pivovar, ktorý sa zaoberá výrobou a predajom remeselne varených pív a výrobkov z muštu vo vlastných pivovaroch a rôznych ďalších zmluvných pivovaroch. Spoločnosť 17. februára 2021 oznámila svoje finančné výsledky za rok 2020, ktorý sa skončil 26. decembra 2020. Ročný čistý príjem stúpol o 74,4%, keďže čistý zisk za rok vzrástol o 38,9%. Spoločnosť Boston Beer poznamenala, že jej podnikanie bolo ovplyvnené pandémiou COVID-19, najmä zníženým dopytom po sudoch z miestnych prevádzok, ako aj vyššími nákladmi na pracovnú silu a bezpečnosť v jej pivovaroch. 

Dividendový výnos: 1,90%

päťročný graf Spectrum Brands, zdroj: GOOGLE

Spectrum Brands Holdings Inc. (SPB:NYSE) : Spectrum Brands, vlastník značiek ako Remington, Russell Hobbs a Black & Decker, vyrába rôzne spotrebné výrobky vrátane domácich spotrebičov, batérií, chovateľských potrieb, výrobkov osobnej starostlivosti, kontroly trávnikov a škodcov a prenosného osvetlenia. 

Dividendový výnos: 2,80%

päťročný graf Nu Skin, zdroj: GOOGLE

Nu Skin Enterprises Inc. (NUS:NYSE) : Spoločnosť Nu Skin Enterprises vyvíja produkty osobnej starostlivosti a doplnky výživy, ktoré predáva prostredníctvom priameho predaja, často prostredníctvom viacúrovňovej marketingovej stratégie. Spoločnosť oznámila v prvej polovici februára, že jej súčasný prezident Ryan Napierski prevezme úlohu výkonného riaditeľa (CEO) s účinnosťou od 1. septembra 2021. Napierski nahradí Ritcha Wooda, ktorý končí vo svojej funkcii ako výkonný riaditeľ, ale naďalej bude výkonným poradcom až do začiatku roku 2022.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár