Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spotrebiteľský necyklický sektor tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské necyklické akcie reprezentované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahli za posledný rok slabší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 6,2%, zatiaľ čo celkový výnos Russell 1000 bol vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské necyklické akcie

Toto sú spotrebiteľské necyklické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 1,40%

päťročný graf Constellation Brands, zdroj: GOOGLE

Constellation Brands Inc. (STZ:NYSE) : Constellation Brands je spoločnosť zameraná na výrobu alkoholických nápojov, ktorá sa zaoberá výrobou, marketingom a distribúciou piva, vína a destilátov. Spoločnosť vykázala 252,5%-ný nárast čistého príjmu z rastu tržieb o 21,9% v treťom štvrťroku fiškálneho roku 2021, ktorý sa skončil 5. novembra 2020. Náklady na predané výrobky a ďalšie náklady rástli pomalšie ako výnosy, čo pomohlo na zvýšenie čistého príjmu.

Dividendový výnos: 6,52%

päťročný graf Coty, zdroj: GOOGLE

Coty Inc. (COTY:NYSE) : Coty je výrobcom a distribútorom kozmetických výrobkov. Medzi produkty spoločnosti patrí farebná kozmetika, hygienické výrobky, vône, výrobky na opaľovanie a ošetrenie pleti. Výrobky Coty sa predávajú v obchodných domoch, maloobchodoch a bezcolných obchodoch po celom svete. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila povýšenie Laurenta Merciera na pozíciu finančného riaditeľa (CFO). Laurent, ktorý v súčasnosti vykonáva funkciu zástupcu finančného riaditeľa spoločnosti, vystrieda Pierra-André Terisse a svoju pozíciu finančného riaditeľa začne 15. februára 2021.

dvojročný graf Grocery Outlet Holding, zdroj: GOOGLE

Grocery Outlet Holding Corp. (GO:NASDAQ) : Grocery Outlet Holding vlastní a prevádzkuje obchody s potravinami, ktoré ponúkajú mliečne výrobky, mäso, zeleninu, ovocie a ďalšie. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár