Najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Spotrebiteľský necyklický sektor tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Staples Select Sector, zdroj: GOOGLE

Spotrebiteľské necyklické akcie reprezentované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahli za posledný rok slabší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 6,2%, zatiaľ čo celkový výnos Russell 1000 bol vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie spotrebiteľské necyklické akcie s najlepšou hodnotou.

Spotrebiteľské necyklické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 3,25%

päťročný graf Campbell Soup, zdroj: GOOGLE

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE) : Campbell Soup vyrába a predáva potravinové a nápojové výrobky vrátane cestovinových omáčok Prego, mexických omáčok Pace, zemiakových lupienkov značky Kettle, Emerald orechov, džúsov V8 a ďalších. Spoločnosť nedávno oznámila, že plánuje ukončiť svoj výrobný závod na občerstvenie v Columbuse v štáte Georgia do jari 2022. V závode sa vyrábajú cukrovinky, krekry, sušienky, orechy a tyčinky.

ročný graf Albertson Companies, zdroj: GOOGLE

Albertsons Companies Inc. (ACI:NYSE) : Albertsons Companies je spoločnosť s potravinami, ktorá prevádzkuje maloobchody s potravinami a liekmi. Ponúka potraviny, zmiešaný tovar, výrobky na starostlivosť o zdravie a krásu, lekáreň, palivo a ďalšie produkty a služby. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 125,7% na raste výnosov o 9,3% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 5. decembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími čistými úrokovými nákladmi v porovnaní so štvrťrokom pred rokom. Spoločnosť tiež uviedla, že počas tohto štvrťroku zaznamenala výrazný nárast podielu na trhu.

Dividendový výnos: 2,24%

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

The Kroger Co. (KR:NYSE) : Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, obchody s viacerými obchodmi, klenotníctva a samoobsluhy. Spoločnosť tiež vyrába a spracúva niektoré potraviny, ktoré predáva vo svojich supermarketoch. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár