Najlepšie technické akcie na december 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Technologický sektor je tvorený spoločnosťami, ktoré okrem iného vyrábajú spotrebnú elektroniku a jej komponenty, vyvíjajú softvér a poskytujú služby informačných technológií (IT) ako je cloud hosting. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL) a Facebook (FB).

ročný graf TECHNOLOGY SELECT SECTOR SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), výrazne prekonal S&P 500 za posledný rok. Ročná návratnosť XLK je úctihodných 27,9%, na rozdiel od návratnosti S&P 16,3%. 

Nižšie preskúmame zopár najlepších akcií v technologickom sektore s ohľadom na hodnotu, najrýchlejší rast výnosov a najvyššiu dynamiku.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam technologických akcií v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkupovania, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf HP INC, zdroj: GOOGLE

HP Inc (HPQ:NYSE): HP je výrobca počítačov, PC príslušenstva, tlačiarní a atramentov. Bola jednou z dvoch spoločností, ktoré boli výsledkom rozpadu spoločností Hewlett-Packard v roku 2014 a druhou spoločnosťou Hewlett Packard Enterprise. Spoločnosť HP v novembri oznámila, že jej predstavenstvo jednomyseľne odmietlo nevyžiadaný návrh spoločnosti Xerox na získanie spoločnosti vyrábajúcej počítače.

ročný graf MICRON TECHNOLOGY, zdroj. GOOGLE

Micron Technology (MU:NASDAQ): Micron Technology vyrába počítačové pamäťové zariadenia, napríklad DRAM a SSD disky. Spoločnosť Micron nedávno oznámila vydanie priemyselnej karty microSD s kapacitou 1 TB pre dohľad nad cloudom a tak produkt, ktorý spoločnosť navrhuje, eliminuje potrebu sieťových videorekordérov.

ročný graf SEAGATE TECHNOLOGY PLC, zdroj: GOOGLE

Seagate Technology PLC (STX:NASDAQ): Seagate Technology je výrobcom pevných diskov a počítačových úložných riešení. Spoločnosť vyrába pevné disky, spotrebiteľské maloobchodné úložné produkty a ďalšie. Vo svojej nedávnej správe o prvom štvrťroku roku 2020, ktorá odráža štvrťrok končiaci sa 4. októbra, spoločnosť Seagate vykázala medziročný mierny pokles medziročných výnosov a hrubej marže.

Technologické akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalší je zoznam technologických akcií v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf GARTNER INC, zdroj: GOOGLE

Gartner Inc (IT:NYSE): Gartner je výskumná a konzultačná spoločnosť. Poskytuje poradenstvo klientom v oblasti IT, financií, ľudských zdrojov a riadenia dodávateľského reťazca. Okrem výskumu v rôznych priemyselných odvetviach spoločnosť organizuje aj rôzne konferencie. 31. októbra spoločnosť Gartner vykázala štvrťročné hospodárske výsledky, ktoré výrazne prekročili odhady konsenzu.

ročný graf QORVO INC, zdroj: GOOGLE

Qorvo Inc (QRVO:NASDAQ) : Qorvo je výrobca polovodičov, ktorý vyrába vysokofrekvenčné (RF) čipy, ktoré umožňujú elektronike komunikovať s bezdrôtovými sieťami. 31. októbra spoločnosť Qorvo oznámila ambiciózny program spätného odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy dolárov.

ročný graf XEROX HOLDINGS CORP.,zdroj: GOOGLE

Xerox Holdings Corp (XRX:NYSE): Holdingová spoločnosť Xerox vlastní dcérske spoločnosti, ktoré vyrábajú a distribuujú tlačiarne, skenery a súvisiace príslušenstvo a vybavenie. 

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Nasledujúce tri technologické akcie v S&P 500, sú akciami, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf LAM RESEARCH CORP., zdroj: GOOGLE

Lam Research Corp (LRCX:NASDAQ): Lam Research vyrába a servisuje vybavenie používané na výrobu mikročipov. Sektoru polovodičov sa darí celkovo dobre, meria ho SPDR S&P Semiconductor ETF (XSD), ktoré v minulom roku vzrástlo približne 48%. 23. októbra spoločnosť Lam Research vykázala príjmy za september vo výške takmer 2,2 miliardy dolárov, čo je mierny pokles oproti predchádzajúcemu roku.

ročný graf KLA CORP., zdroj: GOOGLE

KLA Corp (KLAC:NASDAQ): KLA vyrába zariadenia, ktoré pomáhajú testovať a kontrolovať výrobný proces mikročipov. Spoločnosť KLA prekonala odhady konsenzu, keď vykázala zisk, čím vygenerovala príjmy vo výške 1,4 miliardy dolárov.

ročný graf KEYSIGHT TECHNOLOGIES INC, zdroj: GOOGLE

Keysight Technologies Inc (KEYS:NYSE) : Keysight je spoločnosť vyvíjajúca a vyrábajúca hardvér a softvér pre elektronické testovacie a meracie zariadenia. Keysight nedávno oznámila partnerstvo s FormFactor Inc. a CompoundTek na „urýchlenie integrovaných fotonických inovácií“.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár