Najlepšie technologické akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Sektor technológií pozostáva z podnikov, ktoré predávajú tovary a služby v oblasti elektroniky, softvéru, počítačov, umelej inteligencie a ďalších odvetví súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Tento sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL), Alphabet Inc. (GOOGL) a Microsoft Corp. (MSFT). Technologické akcie, reprezentované výberom v sektore Technology Select Sektor SPDR ETF (XLK), za posledných 12 mesiacov dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 4,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -12,1% . Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky sú k 17. marcu 2020. Vzhľadom na krízu COVID-19 sú trhy veľmi nestále, preto buďte pri investovaní práve teraz veľmi opatrní.

Tu sú tri najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NortonLifeLock Inc (NLOK:NASDAQ): NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť svoje elektronické zariadenia, súkromie, online identitu a domáce siete. Spoločnosť NortonLifeLock za posledný štvrťrok fiškálneho roku 2020 oznámila lepšie finančné výsledky, ako sa očakávalo, vrátane vykázaného medziročného rastu fakturácií o 4%. Aktuálny graf TU.

Xerox Holdings Corp (XRX:NYSE): Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza údajov, ako aj vývoj bezpečných a automatizovaných riešení na zvýšenie produktivity. 2.marca spoločnosť Xerox vyhlásila verejnú súťaž na akcie spoločnosti HP, Inc. – čo bol vlastne pokus o nepriateľské prevzatie. Aktuálny graf TU.

Seagate Technology Plc (STX:NASDAQ): Seagate Technology sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou produktov a riešení na uchovávanie údajov. Spoločnosť ponúka pevné disky, ďalšie úložné produkty a služby obnovy dát. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ServiceNow Inc (NOW:NYSE): ServiceNow poskytuje podnikové cloudové počítačové riešenia. Spoločnosť ponúka cloudové služby, ktoré automatizujú pracovné postupy v rámci jednotlivých oddelení podniku a medzi nimi. Spoločnosť ServiceNow nedávno oznámila spustenie štyroch aplikácií na núdzové reakcie na pomoc pri riešení krízových situácií COVID-19. Aktuálny graf TU.

Cadence Design Systems Inc (CDNS:NASDAQ).: Cadence Design Systems poskytuje riešenia, ktoré umožňujú zákazníkom navrhovať elektronické výrobky. Spoločnosť ponúka softvérové ​​technológie, ako aj služby a technológie, ktoré sa dajú použiť pri navrhovaní a vývoji komplexných čipov a systémov vrátane polovodičov. Aktuálny graf TU.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technologické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Advanced Micro Devices Inc (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty, ako sú mikroprocesory, čipsy, grafika, video a multimediálne produkty, a poskytuje služby spojené s montážou, testovaním a balením. Aktuálny graf TU.

Apple Inc (AAPL:NASDAQ): Apple navrhuje a vyrába rôzne osobné počítače, mobilné zariadenia, softvér, periférne zariadenia a ďalšie súvisiace produkty. Spoločnosť nedávno dostala pokutu vo výške približne 1,2 miliardy dolárov za porušenie antitrustových pravidiel, konkrétne za údajnú účasť na karteli s veľkoobchodníkmi. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár