Najlepšie technologické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a poskytujú služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

ročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Index XLK poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 39,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie 

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Tu sú 3 najdôležitejšie technologické akcie s najrýchlejším rastom.

ročný graf Salesforce.com, zdroj: GOOGLE

Salesforce.com Inc. (CRM:NYSE) : Salesforce.com navrhuje a vyvíja cloudový podnikový softvér pre správu vzťahov so zákazníkmi. Spoločnosť poskytuje zákazníkom a vývojárom technologickú platformu na vytváranie a prevádzkovanie obchodných aplikácií.

ročný graf Coherent, zdroj: GOOGLE

Coherent Inc. (COHR:NASDAQ) : Coherent vyrába a predáva fotonické produkty na báze lasera používané vo výrobných a prístrojových aplikáciách. Spoločnosť slúži okrem iného zákazníkom v telekomunikačnom a polovodičovom priemysle. Vo svojom fiškálnom 4. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 3. októbra, Coherent vykázal medziročný pokles čistých tržieb o 5,6% a takmer 13-násobné zvýšenie čistého príjmu na 7,7 milióna dolárov oproti rovnakému štvrťroku pred rokom. Spoločnosť uviedla, že nárast čistého príjmu bol spôsobený silným výkonom na trhoch s prístrojmi pre vedecké a OEM technológie, pretože univerzitné a výskumné zariadenia sa začali znovu otvárať.

ročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Qualcomm Inc. (QCOM:NASDAQ) : Qualcomm je globálna polovodičová a telekomunikačná spoločnosť, ktorá navrhuje a predáva produkty a služby bezdrôtovej komunikácie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár