Najlepšie technologické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a poskytujú služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

ročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Index XLK poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 39,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Tu sú 3 najdôležitejšie technologické akcie s najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Enphase Energy, zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc. (ENPH:NASDAQ) : Spoločnosť Enphase Energy poskytuje solárne články a monitorovacie zariadenie pre distribútorov, veľkých inštalatérov, výrobcov originálnych zariadení, strategických partnerov a majiteľov domov. V novembri spoločnosť oznámila partnerstvo so spoločnosťou MSpectrum, poskytovateľom solárnej energie so sídlom na Filipínach, s cieľom dodávať výrobky Enphase na rezidenčný a komerčný trh na Filipínach. Spoločnosť Enphase tiež oznámila partnerstvo so spoločnosťou DMEGC Solar Energy, výrobcom solárnej fotovoltaiky so sídlom v Číne, ktoré majú zásobovať domáci trh v Európe.

ročný graf Cloudflare, zdroj: GOOGLE

Cloudflare Inc. (NET:NYSE) : Cloudflare je návrhár a vývojár aplikačného softvéru používaného na vyvažovanie prenosového zaťaženia, streamovanie videa, zabezpečenie, registráciu domény a analýzu.

ročný graf Fastly Inc., zdroj: GOOGLE

Fastly Inc. (FSLY:NYSE) : Fastly je poskytovateľ cloudových výpočtových služieb pre webové stránky a aplikácie. Spoločnosť tiež ponúka optimalizáciu obrazu, zabezpečenie, špičkovú počítačovú technológiu, streamovacie riešenia a ďalšie. Spoločnosť vykázala medziročný rast 42% v treťom štvrťroku, ktorý označila za druhý štvrťrok s najvyšším počtom nových prírastkov zákazníkov od svojho uvedenia na trh.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár