Najlepšie technologické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť 

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a poskytujú služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

ročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Index XLK poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 39,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom indexu Russell 1000.

Tu sú 3 najdôležitejšie technologické akcie s najlepšou hodnotou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

ročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock podniká v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť ich elektronické zariadenia, online súkromie, identitu a domáce siete. Vo svojom fiškálnom 2. štvrťroku 2021, ktorý sa skončil 2. októbra, NortonLifeLock vykázala medziročný nárast čistých výnosov o 4,9%. Čistý príjem medziročne poklesol o 91,8%, najmä v dôsledku veľkej straty príjmu súvisiacej s ukončenou činnosťou v predchádzajúcom roku.

ročný graf Xerox Holdings, zdroj: GOOGLE

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE) : Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza dát, ako aj vývoj bezpečných a aizovaných riešení na zvýšenie produktivity.

ročný graf NCR, zdroj: GOOGLE

NCR Corp. (NCR:NYSE) : NCR vyvíja a vyrába stroje na finančné transakcie a súvisiace produkty. Vyrába bankomaty, samoobslužné kiosky a pracovné stanice a skenery v mieste predaja. Spoločnosť tiež vyrába spotrebný materiál pre tlačiarne a spravuje siete a servery pre bankomaty a kiosky. Za 3. štvrťrok 2020 NCR vykázala medziročný pokles celkových výnosov o 10,9% a medziročný pokles čistého príjmu z pokračujúcich činností o 70,5%. Spoločnosť pripísala pokles príjmu negatívnym účinkom pandémie COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár