Najlepšie technologické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 43,3%, čo je viac ako dvojnásobok celkového výnosu Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Coherent, zdroj: GOOGLE

Coherent Inc. (COHR:NASDAQ) : Coherent vyrába laserové fotonické výrobky, ktoré sa používajú vo výrobných a prístrojových aplikáciách, ako sú optické telekomunikácie, výroba polovodičov, pokročilé obaly a ďalšie.

päťročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Qualcomm Inc. (QCOM:NASDAQ) : Qualcomm je nadnárodná spoločnosť v oblasti polovodičov a telekomunikačných zariadení. Vyvíja produkty a služby digitálnej bezdrôtovej komunikácie a zaoberá sa rozširovaním technológie 5G. Spoločnosť Qualcomm informovala o svojich celoročných výsledkoch 4. novembra za fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 27. septembra 2020. Ročný čistý príjem stúpol o 18,5%, aj napriek poklesu ročných výnosov o 3,1%. Čistý príjem bol podporený výrazne nižšími nákladmi na daň z príjmu v porovnaní s fiškálnym rokom 2019. Spoločnosť uviedla, že globálne rozšírenie COVID-19 malo negatívny vplyv na dopyt spotrebiteľov po zariadeniach, ktoré používajú jej produkty, a duševné vlastníctvo, čo malo negatívny dopad na výsledky za tento rok.

päťročný graf First Solar, zdroj: GOOGLE

First Solar Inc. (FSLR:NASDAQ) : Spoločnosť First Solar navrhuje a vyrába solárne systémy a solárne moduly. Spoločnosť využíva na výrobu solárnych modulov vyrábajúcich elektrinu tenkovrstvovú polovodičovú technológiu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár