Najlepšie technologické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 43,3%, čo je viac ako dvojnásobok celkového výnosu Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Enphase Energy, zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc. (ENPH:NASDAQ): Spoločnosť Enphase Energy poskytuje solárne články a monitorovacie zariadenie pre distribútorov, veľkých inštalatérov, výrobcov originálnych zariadení, strategických partnerov a majiteľov domov.

ročný graf Fastly, zdroj: GOOGLE

Fastly Inc. (FSLY:NYSE) : Fastly je poskytovateľ cloudových výpočtových služieb. Spoločnosť tiež ponúka optimalizáciu obrazu, zabezpečenie, špičkovú počítačovú technológiu, streamovacie riešenia a ďalšie. Spoločnosť v októbri oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Signal Sciences, poskytovateľa bezpečnostných riešení pre webové aplikácie a API. Fastly súhlasila so získaním spoločnosti Signal Sciences na konci augusta za približne 775 miliónov dolárov.

ročný graf Cloudflare, zdroj: GOOGLE

Cloudflare Inc. (NET:NYSE) : Cloudflare je predovšetkým spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou internetu. Poskytuje globálnu cloudovú platformu, ktorá ponúka celý rad sieťových služieb vrátane spoľahlivosti, pokročilého zabezpečenia, streamovania a doručovania videa a registrácie domén.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár