Najlepšie technologické akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť 

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 43,3%, čo je viac ako dvojnásobok celkového výnosu Russell 1000 vo výške 20,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock podniká v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť ich elektronické zariadenia, súkromie online, identitu a domáce siete. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila, že získava Avira od spoločnosti Investcorp Technology Partners za približne 360 ​​miliónov dolárov. Avira poskytuje riešenia kybernetickej bezpečnosti a ochrany súkromia zákazníkom v Európe a na kľúčových rozvíjajúcich sa trhoch.

päťročný graf Xerox Holdings, zdroj: GOOGLE

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE) : Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza dát, ako aj vývoj bezpečných a automatizovaných riešení na zvýšenie produktivity. Xerox oznámila v prvej polovici decembra vymenovanie Xaviera Heissa za finančného riaditeľa (CFO) – od konca septembra bol len dočasným finančným riaditeľom. Predtým, ako pôsobil ako dočasný finančný riaditeľ, Heiss viedol EMEA Operations spoločnosti ako výkonný viceprezident a prezident.

päťročný graf Synnex, zdroj: GOOGLE

Synnex Corp. (SNX:NYSE) : Synnex je poskytovateľ služieb dodávateľského reťazca v oblasti IT. Ponúka celý rad distribučných, logistických a integračných služieb pre technologický priemysel. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila, že dokončila svoje predtým oznámené rozdelenie akcií spoločnosti Concentrix Corp., ktorej bežné akcie sú teraz na burze Nasdaq uvedené pod symbolom „CNXC“.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár