Najlepšie technologické akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Sektor technológií pozostáva z podnikov, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéru, počítačov, umelej inteligencie a ďalších odvetví súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Tento sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL), Alphabet Inc. (GOOGL) a Microsoft Corp. (MSFT). Technologické akcie, zastúpené v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), dramaticky prekonali širší trh v roku 2020 v dôsledku pandémie COVID-19. Za posledných 12 mesiacov poskytol sektor investorom celkovú návratnosť 35,4% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 8,7%. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 26. máju.

Tu sú tri najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Xerox Holdings Corp.(XRX:NYSE): Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza údajov, ako aj vývoj bezpečných a aizovaných riešení na zvýšenie produktivity. Spoločnosť Xerox koncom marca oznámila, že ruší predchádzajúce plány pokračovať v akvizícii spoločnosti HP Inc. (HPQ). Spoločnosť uviedla ako dôvod rozhodnutia makroekonomické a trhové otrasy, ktoré spôsobil COVID-19.

NortonLifeLock Inc.(NLOK:NASDAQ): NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľa a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť svoje elektronické zariadenia, súkromie online, identitu a domáce siete. Spoločnosť nedávno oznámila vymenovanie Gagana Singha do funkcie hlavného produktového riaditeľa.

Seagate Technology PLC (STX:NASDAQ): Seagate Technology sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou produktov a riešení na uchovávanie údajov. Spoločnosť ponúka pevné disky, ďalšie úložné produkty a služby obnovy dát.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Advanced Micro Devices Inc.(AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá predáva mikroprocesory, grafiku, video a multimediálne produkty a poskytuje služby spojené s montážou, testovaním a balením. Spoločnosť vykázala nárast výnosov o 40% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 28. marca 2020. AMD tiež zaznamenala najvyššiu hrubú maržu za osem rokov – 46%.

Gartner Inc.(IT:NYSE): Gartner je výskumná a poradenská spoločnosť špecializujúca sa na počítačový hardvér, softvér, komunikačné a súvisiace informačné technológie.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technologické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

NVIDIA Corp.(NVDA:NASDAQ): NVIDIA sa zaoberá navrhovaním, vývojom a výrobou počítačových grafických procesorov, čipových súprav a súvisiaceho multimediálneho softvéru. Spoločnosť vykázala rast výnosov za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 26. apríla 2020, o 39%. NVIDIA tiež vykázala rekordnú hrubú maržu 65,1%.

Apple Inc.(AAPL:NASDAQ): Spoločnosť Apple sa zaoberá navrhovaním, výrobou a predajom smartfónov, osobných počítačov, tabletov, nositeľných doplnkov a príslušenstva a rôznych súvisiacich softvérových služieb a sieťových riešení. Spoločnosť Apple vykázala nárast výnosov o 1% a zriedený rast EPS o 4% za druhý kvartál svojho fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 28. marca 2020. Generálny riaditeľ Tim Cook uviedol, že je pozoruhodné, že Apple naďalej rástol napriek globálnemu narušeniu spôsobenému pandémiou.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár