Najlepšie technologické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie, reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Spoločnosť XLK poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 43,1%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 13,4%.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najrýchlejším rastom zárobkov.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť ich elektronické zariadenia, súkromie online, identitu a domáce siete. Spoločnosť začiatkom júla oznámila vymenovanie Natalie Derseovej do pozície finančnej riaditeľky (CFO). Pani Derse naposledy pôsobila ako viceprezidentka a finančná riaditeľka pre globálne produkty, platformy, platby, riziká a dôveru v spoločnosti Ebay Inc. (EBAY).

päťročný graf Salesforce.com, zdroj: GOOGLE

Salesforce.com Inc. (CRM:NYSE) : Salesforce.com navrhuje a vyvíja cloudový podnikový softvér pre správu vzťahov so zákazníkmi. Spoločnosť poskytuje zákazníkom a vývojárom technologickú platformu na vytváranie a prevádzkovanie obchodných aplikácií. Salesforce.com vykázala rast čistého príjmu o 2 784,6% pri raste výnosov o 28,9% v druhom štvrťroku fiškálneho roku 2021, čo je trojmesačné obdobie končiace sa 31. júla 2020. Čistý príjem profitoval najmä z vyšších ziskov zo strategických investícií a časovej výhody z daní z príjmu v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

päťročný graf Wex Inc., zdroj: GOOGLE

WEX Inc. (WEX:NYSE) : WEX je poskytovateľ služieb v oblasti spracovania platieb a informácií. Ponúka služby platieb a transakcií pre vozové parky, platby medzi podnikmi, produkty platieb za zdravotnú starostlivosť a iné ďalšie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár